| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am 11 ani si am o problema cam ciudata. Mama nu mă lasa sa port bustiera x_x. Desi mi se vad sanii prin maieu si mie nu imi place si mi-e rusine... Adica sunt destul de dezvoltata si cand port un maieu stramt ies la vedere si incerc mereu sa ma acopar dar nu reusesc,spune ca nu e bine pentru varsta mea ca imi opreste circulatia,bla, bla. Pana nu ma dezvolt mai bine, creca!
Cum o conving. PLEASE HELP. FUNDA!

12 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Mă-ta e proastă.
Aşa, acum că am lămurit asta, bustierele şi sutienele nu sunt făcute degeaba. Sunt făcute să-ţi susţină sânii, să ţii ridice, să le confere o formă, să nu ţi se vadă areolele şi sfârcurile pe sub bluze!
Nu contează vârsta, atâta timp cât eşti dezvoltată deja în "zona" aceea.
Mama ta ar trebui să ştie asta, la vârsta dânsei, ar trebui să fie puţin mai înţeleaptă, cum să-i spui copilului tău că bustiera îţi opreşte circulaţia. E absurd.

| anonim_4396 explică (pentru MalleusMaleficarum):

Hei,te rog. Eu nu am pus intrebarea ca sa vii tu, un golan hapsan sa-mi insulti mama. Nici macar nu o cunosti si nu ai niciun drept sa ii spui asa ceva, deci daca tu raspunzi in halul asta ocoleste-mi intrebarile & profilul altfel voi fi nevoita sa te raportez sau blochez. TPU s-a umplut de niste tupeisti ca tine, cum iti permiti tu sa o faci pe mama proasta? Adolescent needucat ce esti. -.-

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă maică-ta gândeşte aşa ar trebui să te îndoieşti de puterea sistemului ei nervos. Şi ar trebui să iei în considerare că nu am răspuns numai ca să ţi-o caracterizez pe mumă-ta într-un cuvânt, ci ca să te ajut.

| anonim_4396 explică (pentru MalleusMaleficarum):

Stii ceva? Omoara pe altcineva de nervi, microbulewinking

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, îmi retrag tot comentariul în care te sfătuiam şi încercam să te ajut şi las numai prima propoziţie. Nu am cu cine & asta meriţi.

| anonim_4396 explică (pentru MalleusMaleficarum):

Ce tupeu pe tine, eu nu am venit sa insult. Indiferent cum crezi tu ca e mama, nu ai dreptul sa o jignesti. Ok? Nu am nimic cu tine dar eu nu cred ca e frumos ce-ai scris tu acolo straight face

| aveam14ani a răspuns:

nu se opreste nici o circulatie.;] eu am 12 ani. si port sutien de la 11 ani. mama ma sustine sa port cand ies afara. dar asa in casa nu am de ce sa port. sutienele si bustierele sunt facute pentru a face sanii sa arate bine. apropo eu cu mama mea nu prea suntem apropiate. ea lucreaza pana tarziu la servici. si are o varsta destul de inaintata. [43];] explica-i ca nu e frumos sa ti se vada, nu mai suntem acum 10-20 de ani. P.S. [daca nu ii ai asa de mari nu ai de ce sa porti bustiera sau sutien. scuze, raspunsul e cu intarziere].

| amaliaamely a răspuns:

Buna! Decii zi ca dupa aprerea ta esti destul de dezvolatat sa portii bustiera...Si ca toate colegele tale poarta bustirea.happySi ca nu o sa portii mereu bustiera numai cand mergi in orashappySI o rogi frumos sa te lese sa portii...
Sper ca te-am ajuatathappyhappyhappy

| Skia a răspuns:

Mama ta nu are dreptate., este foarte normal ca la varsta asta sa porti bustiera, incearca sa ii explici sau macar sa chemi niste colege sa te ajute, nu cred ca esti singura, bustiera nu e facuta pentru a iti bloca circulatia, este special facuta si nu are cum, sunt sigura ca mai ai colege care poarta si ele bustiera, bineinteles ca pe caldura asta laughing daca stai acasa nu trebuie sa porti asa ceva, daca nu te lasa, iti recomand sa nu porti bluze asa de "strimte" si sa incerci sa o convingi cat de cat. Multa bafta!

| xoxolavxoxo a răspuns:

Ii poti spune ca ai crescut si ca esti pudica.Ca foarte multi prieteni de ai tai ti-au atras atentia ca ti se vad sanii si ca daca porti bustiera nu se intampla nimic.
Sper ca te-am ajutat!:*

| Alexutsza a răspuns:

Bustiera nu opreste circulatia sangelui si nu ai ce sa patesti de la ea. Inceraca sa vorbesti cu ea, spune-i ca iti este rusine daca nu porti bustiera, ca ti se vad sanii prin toate hainele. Daca nu vrea sa te asculte, eu stiu. ia-ti-o cand nu te vede. Adica dimineata, in baie si peste iti iei tricoul repede. Dar sincer eu spun ca burstiera nu face prea multe, adica si prin ea se vad sfarcurile. Sper ca ti-am fost de ajutor. Si daca e asa, nu iti prea lua haine strambte si foarte deschise la culoare. big grin

| Mada_Deep_1998 a răspuns:

Bustiera nu opreste circulatia, ca doar nu e sutien, e ca si un maieu dar mic...succes cu mama ta! incearca s.o indupleci!