| Buhaluci22 a întrebat:

Am 12 ani si sunt in clasa a 7-a.As dori sa ma ajutati cu o chestie.Eu nu am pus osul la treaba la matematica din clasa a 5-a, si acum regret enorm.La scoala nu inteleg nimic din e este vorba si nu stiu cum sa fac sa o inteleg.Nu ma duc la meditatii pentru ca chiar nu ma ajuta cu nimic.Cum as putea invata usor toata materia de clasa a 5-a si a 6-a? Rascolitul prin caiete si incercand sa inteleg ce am facut e destul de dificil..Va rog ajutor, fara bataie de joc.Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu accepti nici macar ideea cu meditatiile, atunci nu ai vreo sansa sa inveti, pentru ca nu esti de fapt interesat.
Pune mana si ia cartea de-a 5-a si fa exercitii din ea, zi de zi, doar asa se invata la matematica.

| sierra1 a răspuns:

- ori părinții te ajuta
- ori un coleg/colegă e ajuta
- ori iei meditații (in paranteză: te ajută!)

| Kerre a răspuns:

Daca nu vrei sa te duci la meditatii atunci ai o sansa mica sa inveti materia din a-5 si a-6. Poti ruga un coleg cu care ai o relatie mai stabila si il pui sa iti explice si sa iti deie exercitii din materie.