| Steffy4673 a întrebat:

Am 13 ani jumate si imi place un baiat de aproape un an, inca nu sa intamplat nimic intre mine si el.el stie ca il iubesc adc stia pana m am certat cu el si i am spus ca nu il iubesc si el ma blocat pe Fb, Instagram, Wapp..treaba este ca vreau sa il uit pt ca ma face sa sufar..doar eu stiu cat plang si nu sunt sigura daca el ma iubeste fiindca nst e confuz adc se uita la mn in fiecare pauza si ma baga in seama dar el tot nu ma deblocheaza, eu am fost intr o excursie de o saptamana cu clasa si el nu a stiut si a intrebat o pe prietena mea cea mai buna unde sunt! Il iubesc mult si am incercat totul sa ma imprietenesc cu el dar nst.el mai are un frate si sunt gemeni, Prin fratele lui l am cunoscut! Stiti cunosc multi baieti dar tot pe el il iubesc si nu vad pe cnv mai perfect decat el. Eu traiesc in Germania, el nu este roman este din Albania! Deci intrebarea mea este cum pot sa il uit? ( Fara raspunsuri urate! Caut pe cineva care poate sa ma ajute cu asta )☺✌

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.
Daca nu te mai gandesti prea mult la el, daca iti petreci timpul cu prietenii, daca faci orice activitate care te atrage, care iti umple timpul si in acelasi timp sa iti tii gandurile mai departe de el, il vei uita cu siguranta. Iubirea e un fel de iluzie, un fel de a-ti face planuri, vise de multe ori nerealizabile. Ca sa il uiti, trebuie sa nu te gandesti la el ca la ceva perfect, de care ai neaparat nevoie. Trebuie sa iti dai seama ca ai valoare, el are valoarea lui, nimeni nu e perfect si nu trebuie sa crezi ca nu vei mai gasi pe cineva mai perfect ca el.
Daca ai 13 ani, ai suficient timp inainte sa gasesti persoana potrivita.
Nu trebuie sa mai pui asa de mult suflet, trebuie sa fii mai puternica si sa fii convinsa ca totul va fi bine. Deci solutia e asta: te gandesti cat mai putin la el, iar cand o faci sa ai convingerea ca vei intalni pe cineva si mai bun decat el, chiar daca acum ti se pare ca nu e asa. E normal sa crezi acum ca nu mai exista si altii tot la fel de buni ca si el happy - nu crezi pana nu vezi, deci trebuie sa ai rabdare, sa pui mai putin suflet, sa fii mai sigura pe tine.

2 răspunsuri:
| MidnightR a răspuns:

Tragediee! Calamatitate! Block pe Fb, instagram si wapp!?
Cum se poate asa ceva...Ai repetat de vreo 7 ori "iubesc" fara ca macar sa-i stii adevarata semnificatie.
Da nu-i bai, ai doar 13 ani, fiecare experienta din asta "tragica" te face mai perceptiva la viitoarele relatii, te schimbi, castigi un plus de maturitate.

| aviii a răspuns:

O sa ti se para rautacioasa asta: serios acum, cum drecu, numai tu stii cat plangi, in puii mei ai 13 ani, te gandesti la dragoste adevarata, no no no. Da'block pe fb tragedie, vai de voi...