| shadowmaster12 a întrebat:

Buna TPU am 13 ani si cred ca mi s-a schimbat vocea complet..eu voiam de dinainte sa ma apuc de canto, nu am voce deloc si voiam sa va intreb daca mi se mai poate schimba cand ma duc la canto

Răspuns Câştigător
| nicusor19 a răspuns:

Buna shadowmaster12 happy
Inainte sa iti raspund la intrebare as vrea sa iti spun cateva lucruri.
Daca ai ureche muzicala, si te ajuta vocea sa canti, maturizarea vocii (schimbarea vocii) nu va afecta acest lucru.
Profesorul de canto iti va da exercitii pentru dezvoltarea ambitus-ului vocal.
Exercitii care te vor ajuta sa ai un timbru vocal cat mai bun.
Inprimul rand trebuie sa inveti sa respiri. Respiratia in "vocal" conteaza enorm de mult. Daca mai ai intrebari te rog lasa-mi mesaj si am sa iti raspund.
Si eu am facut 5 ani jumate de cantohappy Mult succes!

2 răspunsuri:
| MLSS a răspuns:

Desigur happy
Succes, sper sa ajungi o mare cantareata :* te pupp

| shadowmaster12 explică:

In primul rand sunt baiat nu pot sa ajung cantareatalaughing) si in al doilea eu am o voce mai ragusita sunt sigur ca s-a schimbat complet dar nu imi place cum suna