| ScumpikutzaDeea3 a întrebat:

Am 13 ani si ma machiez putin. Folosesc rimel si putin corector si cateodata si putina pudra. Voi arata urat dupa 20, 30 de ani? Specific ca tot timpul ma demachiez dupa ce aplic aceste produse. Raspuns urgent.

3 răspunsuri:
| Eveeee a răspuns:

Fiecărei fete îi place să se machieze, e normal. Machiajul ne scoate în evidenţă ochii, buzele. Însă e timp pentru toate. Ai doar 13 ani, sunt sigură că eşti foarte frumoasă şi nu ai nevoie de niciun fel de machiaj. Frumuseţea înseamnă naturaleţe! happy

| MegaProXtreMm a răspuns:

Pf,si eu tot de la 13 ani folosesc rimel, corector, pudralaughing Si asa se zice, ca cica machiajul imbatraneste mai ales fondul de ten si pudra deoarece nu mai are cum sa respire tenul...Desii,si eu ma machiez [ am 15 ani ], dar nu bag in seama chestiile cu imbatranierea pana la urma toti imbatranim fie ca vrem, fie ca nu happy.Si tin sa mentionez ca eu ma machiez cu de toate, nu numai cu rimel, pudra si corector.Ma dau si cu fard de gene, iluminator, ruj rosu, fard de sprancene, creion etclaughing))))

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca vei arata mult mai batrana, dar nu mai conteaza acum. Cine te va iubi atunci, te va accepta si asa si nu se va uita la ridurile si pielea ta imbatranita, te va aprecia pentru alte calitati. In definitiv,. iti poti cauta un sot cu 15-20 de ani mai in varsta si sa pretindeti ca sunteti de aceea varsta, lumea va accepta explicatia asta cu usurinta si nu vei mai avea probleme.