| AndreusH a întrebat:

Am 14 ani.As vrea niste sfaturi in legatura cu cresterea si dezvoltarea corpului in timpul fumatului. Fumez de 4 ani si as vrea sa stiu daca organismul meu se mai dezvolta.Cunosc unii copii, oameni care fumeaza si inca mai cresc.Asta depinde de organismul fiecarui om?

2 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Am sa-ti spun ceva ce probabil ai mai auzit inainte: Lasa-te de fumat! Cunosc cateva cazuri in care adolescentii fumeaza si asta nu duce la nimic bun! In afara de asta ce sfat sa iti mai dau? Pai nu prea am ce alt sfat sa-ti dar un lucru e clar-daca nu incetezi sa fumezi cand inca mai poti( adica acum) corpul tau nu va fi deloc dezvoltat intr-un mod sanatos si armonios.
Sper ca n-am fost prea dura pentru ca nu asta a fost scopul meu. Pana la urma e alegerea ta dar sunt sigura ca-ti va parea teribil de rau in viitor daca nu te opresti acum!

| MrsDraguttza a răspuns:

DE la 10 ani?
Ce?
Tu nu ai creier?
Ba tu ori esti prost ori esti prost
LASA-TE