| BrianRere a întrebat:

am 14 ani si 10 luni, am 1.85-1.86 si as vrea sa stiu cam cat voi mai creste. Mama mea are inaltimea de 1.65 cm iar tata are 1.87 cm. Voi putea ajunge la 190cm?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, poti. In general baietii cresc pana pe la 16-20 ani (cam pe acolo), in general. Fetele dupa. Dar asta tine de fiecare persoana in parte. Tu ai deja o inaltime foarte mare la aceasta varsta si pentru ca inca esti in crestere... da, posibil sa mai cresti. Dar nu o sa iti garanteze nimeni 100% asta.

Numai bine si spor!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti ajunge la 1, 90 si chiar mai mult.

| Anonim26100 a răspuns:

Posibil da, ca sa fi sigur poti incepe sa practici niste exercitii sau sporturi care ajuta cu cresterea cum ar fi baschetul, oricum 186 e destul de mult la 14 ani

| marinelmafiotu a răspuns:

Eu am 17 si am 1 70, as fi putu avea 1 90 da a stiut dumnezeu unde sa puna 20laughing))