| Cola12222 a întrebat:

Am 14 ani si ca orice alta adolescenta ma confrunt cu cosurile! Ma simt oribil mai ales ca sunt singura fata din clasa care are asa ceva!sadNu sunt multe dar sunt DESTULE cat sa fie vizibile si foarte deranjante! Nu vreau sa ma dau cu fond de ten, tratamente naturiste am incercat si am obtinuT un mare NIMIC ..De o bucata de vreme tatal meu imi propune sa facem o vizita la dermatolog dar mama ma descurajeaza spunandu-mi ca asta e varsta, perioada...si ca orice mi-ar da medical,imi vor reaparea! MA DESCURAJEAZA! Mai ales ca mai sunt cateva luni, termin a 8 a am bachet, incepe liceul si mi se pare normal sa vreau sa arat bine! Ca orice alta persoana de altfel! Voi ati fost la dermatolog? Ati triumfat in lupta cu cosurile? Ce sa fac? Sa MA DUC sau sa NU MA DUC? dau funda! Multumesc! :**

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Și tu, și eu, și alte miliarde de oameni avem probleme cu acneea. Să-ți zic sincer, urăsc idioțeniile astea, le urăsc din tot sufletul, și totuși m-am obișnuit! Deseori îmi apar coșuri înainte sau după menstruație, iar alea sunt groaznice rău de tot! Apar, dispar, și tot așa.
Am folosit toate prostiile posibile și imposibile. M-am dat pe față cu orice tâmpenie auzită, și nu, nu am fost la dermatolog. Poate ar fi trebuit, dar am lăsat baltă această idee. În momentul de față încă mă mai confrunt cu această problemă, poate cauza este vârsta, dar nu mă deranjează atât de mult.
Du-te la dermatolog dacă vrei, poate se rezolavă sau poate nu. Contează că ai încercat, nu-i așa? Și în plus, la banchet, hai că atunci e o ocazie specială, poți folosi un fond de ten să acoperi din imperfecțiuni!

| OXVoltz a răspuns:

Ar trebui sa fii mandra ca esti prima care se maturizeaza in clasa ta.

| Cola12222 explică:

Scuzati greselile gramaticale!:**