| DeliaCute a întrebat:

Buna, TPU! Am 15 ani (aproape 16)si, ca fiecare adolescenta, sunt mai preocupata de felul cum arat. Sanii mei sunt doar usor crescuți, au si o forma ciudata, conica si sunt invidioasa pe tipele care chiar au cu ce se mândri. Exista vreo sansa sa se mai modifice, sa mai crească (avand in vedere ca nu am observat de mult timp o schimbare)? Aveti vreo sugestie, remediu in privinta asta? Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Asa, si ce faci cu sanii ca n-am priceput? Vrei sa te duci sa pozezi nude si nu se potrivesc cerintelor angajatorilor? Sunt niste SANI PE CARE ORICUM TEORETIC nu-i arati lumii, ii vezi tu si cine decizi ca poate sa-i mai vada, asa ca ce naiba conteaza atat ce forma au, cat de mari sunt etc? Sunt curioasa cum o sa va descurati cu adevaratele probleme daca voi din asa ceva va faceti probleme

| Violleta2022 a răspuns:

Sanii cresc hormonal in functie de cat de repede, sau mai incet, se dezvolta corpul tau.
Iar forma sanilor, este mostenita de la mama ta.
Din pacate, cresterea sanilor nu poate fii accelerata, dar odata ce incepi sa te dezvolti, se dezvolta si ei odata cu tine.
Iti trebuie randare si intelegere, ca nu-i nimic de remediat aici, tu nefiind defecta sau bolnava, doar cu un sistem hormonal mai incet decat a altor fete.
Te sfatuiesc sa vorbesti cu mama ta despre asta, pentru ca, ceea ce ti se intampla tie acum, i s-a intamplat ei, la aceeasi varsta ca a ta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu-ti fa griji. Sunt baieti carora nu le plac sanii mari.

| andreeabobo a răspuns:

IUBESTE-TE ASA CUM ESTI! Chiar daca se schimba sau nu forma, accepta-te asa cum esti! Unele femei au bustul imens, altele nu au deloc. Fiecare e frumoasa in felul ei! Altii au burta mai mare, altii mai mica! Altii au nasul stramb altii il au mic si in vant. Fiecare om e frumos in felul lui.
Nu fii invidioasa ca nu ai de ce. Sunt sigura ca si pe tine alte fete te invidiaza pentru alte lucruri.
Si daca te preocupa subiectul cu partenerii de viata pe viitor, te asigur ca nu tuturor le plac sanii mari! O sa vezi ca cine te palce cu adevarat te va placea sa cum esti! happy

| IoaNa1428Dmd a răspuns:

Nu iti face griji absolut deloc, de acum incolo vei observa foarte multe schimbari, chiar daca ele sunt mai lente. Uneori fetele din jurul tau, pe care le si invidiezi, fac *anumite lucruri ca sa ii aiba asa. Toot corpul tau este in tranzitie, peste un an le poti da clasa cu sanii tai, fiecare cu modul lui de a se dezvolta.