| Hellene08 a întrebat:

Am 15 ani jumate, pot sa schimb niste bani la schimb valutar, adica trebuie sa am minim 18 ani? Cum procedez?

3 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Legal,nu ai voie sa schimbi.Totusi,mergi la schimbi valutar si spune ca ti-ai uitat buletinul, dar ii stii seria. Dai seria buletinului si gata!(Seria nu spune nimic despre varsta posesorului).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Legal asa este. Ar trebui sa ai 18 ani. In alta ordine de idei cei de la casele de schimb nu tin cont de asa ceva dar s-ar putea sa incerce sa te pacaleasca. Ai grija!

| mona a răspuns:

Trebuie sa ai buletin, nu stiu daca chiar trebuie sa ai 18 ani, si daca i chiar asa poti sa rogi pe cineva sa schimbe in locu tau