| florentina14a a întrebat:

am 15 ani si am un prieten de 24 de ani. Cand mi-a spus ca ii pace de mine am crezut ca vrea un singur lucru de la mine : sa profite de mine, dar el mi-a tot explicat ca nu si nu...am 1 luna de cand sunt cu el si dupa primele 3 zile in care am vorbit si ne-am intalnit, am inceput sa prind incredere in el. Este de treaba si se poarta frumos cu mine, dar i-am spus ca nu sa ne intalnim pentru ca nu vreau sa afle mamasau cineva din familie. el mi-a zis ca o sa gasim o solutie si mi-a zis ca a prins drag de mine si ca tine la mine, si ca nu o sa`mi faca nimic rau, sunt multe de spus dar va spun mai pe scurt, si i-am spus sa ma sune mai rar si asa face, si mai este o chestie care ma impiedica s a ma mai vad cu el :faptul ca o pritena de-a mea m i`a spus ca el ar fi violat cateva fete am crezut`o si i-am zis lui ca vreau sa ne despartin. azi m`a sunat si am vorbit mult cu el si i`a spus ca el are rabdare cu mine si chestii de genul dar eu nu pot sa il cred decat 40 %. Ajutati`ma Ce sa fac? Sa ma despart de el?

Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Nu poti fi niciodata sigura cu baietii mai mari.Pot fi acuzatii nefondate, sau poate s-a intamplat.Eu zic sa incerci sa vorbesti cu el despre lipsa ta de incredere si sa incerce sa-ti demonstreze ca nu e ceea ce se spune ca e. Daca tu chiar il iubesti oricum vei face orice pentru el, dar trebuie sa te gandesti mult inainte de a lua o decizie.Nimeni nu poate sa-ti spuna daca sa te desparti sau nu de el, deoarece numai tu stii ce e in inima ta...

| florentina14a explică (pentru AiEnmaYuuki):

Mersii mult. Stiu ca raspunsul e la mine. dar crezi ca daca o sa il intreb daca acea chestie e adevarata el o sa imi raspunda sincer?

| AiEnmaYuuki a răspuns (pentru florentina14a):

Tu trebuie sa ii uramaresti miscarile, gesturile, si o sa-ti dai seama daca te minte sau nu.Ai grija de tine

4 răspunsuri:
| wrApe a răspuns:

Daca as avea 24 de ani nu m-as uita la fete mai mici, Sa nu ai incredere in el... Plus sa zicem ca te iubeste, nu se merita happy e mai mare vrea sex si iti dai seama ca a fost refuzat de toate fetele de varsta luiwinking