| dany7300 a întrebat:

Buna TPU.Am 16 ani si folosesc placa de par de la un timp.Problema este ca am varfurile despicate si nu as vrea sa'mi iau din lungimea parului pentru a arata mai sanatos.Am nevoie de ajutor daca stiti vreun tratament natural si de casa pentru parul deteriorat. Daca stiti si placi de par bune care sa nu arda foarte tare parul...help plizz.

Răspuns Câştigător
| Bianca_1513 a răspuns:

Buna. Si eu am avut o problema cu varfurile despicate si a trebuit sa imi frizez o mare parte din el si mi-a parut rau. Daca vrei sa scapi de firele arse poti sa te frizezi cativa cm in fiecare luna. astfel nu o sa se vada schimbarea. Un tratament bun este uleiul de ricin sau de masline. Cate doua lingurite din fiecare ulei cam odata la 2 saptamani, si il aplici pe parul uscat. Iar placile bune sunt in general cele de ceramica sau cele mai scumpe laughing. Succes.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Orice placa arde parul, daca nu tai din varfuri poti sa folosesti ce vrei ca nu te va ajuta cu nimic

| Yukidaruma a răspuns:

Placile de par bune sunt cele de ceramica, adica cu chestia aia care intreaptat sa fie alba, si daca vrei iti sugerez sa iti indrepti parul cu el ud, asa se si usua si se si indreapta, nu mai zic ca poti sa ii dai ce forma vrei tu, si in plus nu il mai arde asa tare, eu asa fac. Daca varfurile sunt prea despicate iti sugerezi sa le tai, oricum va creste la loc, doar varfurile atat, pentru ca nu e bine sa le lasi asawinkingSucceswinking

| DennyxD a răspuns:

Pai asta e problema...firele alea s-au despicat tot din cauza placii de par:-s Adica de ex daca ai lua un tratament natural, apoi cand il vei face din nou cu placa iar se va strica si degeaba.
Parerea mea e sa iti lasi parul asa cum il ai tu, ca mai rau ti-l strici cu placa si apoi chiar ca nu iti va mai placea deloc neindreptat:-s

Fundita?:*

| pufulete_5719 a răspuns:

Buna...Dupa parerea mea ar trebui sa iti tai varfurile deoarece parul numai creste daca ai firele despicate.Nu trebui sa te tunzi mult doar varfurile atat.

| dany7300 explică:

Pai problema e ca nu'mi place deloc neindreptat deoarece e cret si are un aspect neingrijit si de aceea am inceput sa folosesc placa...dar nu enaparat pentru indreptat ci pentru ai da o forma mai placutaam auzit de niste spray'uri naturale pentru regenerarea parului si care se gasesc la plafar, dar nu stiu cat de bune sunt.in legatura cu placa de par.am auzit de una foarte buna de la Remington pe culoare verde si merge pe tehnologia de ioni.Si am auzit ca parul drept rezista mult mai mult timp, eci nu'ti va arde parul asa tare din cauza ca folosesti placa zilnic.pareri? raspunsul cel mai bun v'a avea fundalove struckva multumesclove struck

| skulls1 a răspuns:

Spalate cu Gliss nu stiu exact ce culoare era cel pentru varsuri despicate, dar uita-te pe spate! Sper ca te-am ajutat. Funda?

| savaniu a răspuns:

Pai iti dau un sfat daca folosesti placa de par o sa ti se arda parul, dar ca sa il regenerezi poti folosi o masca cu ou si ulei de masline facut da tine sau ei medicamente ca revalid care are vitamine si ajuta la regenerare sau alopeix care e tot pentru regenerare. eu am folosit si a mers. deci incearca