| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU am 16 ani si sunt baiat, de cand ma stiu am fost atras de fete si am iubit doar fete, am observat azi ca degetul meu aratator e mai lung decat inelarul, asa e si la tata, dar am citit pe net ca pot fi gay daca am asa degetele, daca m-as fi nascut gay nu cred ca m-as mai fi indragostit de fete pana acum si atractie pentru baieti nu am avut niciodata, credeti ca e posibil sa fiu gay?

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cum sa fii gay dacă ești atras de fete? Tu te auzi ce vorbesti?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e nou, da e buna si amuzanta

| andreia67 a răspuns (pentru suntserios):

Nu e o chestie chiar noua, daca te uiti la bibliografie vezi ca s-au facut destule studii, unele chiar cu multi ani in urma. Statistic se verifica dar bineinteles ca nu e vorba de 100%. Si mai e una: https://en.wikipedia.org/wiki/Elbow#Carrying_angle
La mine s-au verificat ambele.

| danay72 a răspuns:

Acestea sunt niste superstiții. Si tatal tau are la fel si nu e gay. Nu tot ce citesti e adevarat. E bine sa nu dai crezare tuturor lucrurilor. Apoi, pe neg multi ascund ceea ce sunt de aceea fii precaut cu informațiile.

| GoldenZenith a răspuns:

laughing
Nu mai crede toate prostiile scrise pe net!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Singurul lucru care il indica este un nivel mai redus de testosteron in perioada de dezvoltare intrauterina. https://en.wikipedia.org/wiki/Digit_ratio
Este adevarat ca se intalneste intr-o proportie mai mare la femeile trans si la barbatii gay decat in restul populatiei de sex masculin dar atat.
Ti-am mai raspuns la intrebarea asta; gay clar nu esti, asta ar presupune sa ai o identitate masculina si sa fii atras de baieti/barbati. Or nu e cazul tau. Tu ai mai degraba probleme de identitate, ramane sa ti le descoperi si sa ti le accepti. Ori esti un baiat straight cu o latura feminina dezvoltata ori o fata trans lesbiana cu unele posibilitati de a deveni bisexuala dupa tranzitie. In ambele cazuri nu e nicio problema, lasa lucrurile sa se desfasoare natural, cu timpul vei realiza cine esti de fapt. Poti eventual sa consulti si un psiholog, te va ajuta oricum.

| Lion56 a răspuns (pentru andreia67):

:oAi enumerat doar 2 dar de fapt sunt 5000 de sexe. De unde stie care este el de fapt?laughing (sadtrist ca lumea crede in asa ceva).Tu vrei sa-l faci sa-si schimbe sexul?laughingNici macar nu pomeneste de asa ceva, dar ciudat ca imediat sari cu propaganda transsexuala. Probabil vreti sa-l faceti sa arate ca o sperietoare de ciori ca sa nu va eclipseze pe restul, astia normali. In plus, ce e cu discriminarea asta? Poate unii se cred cai, vaci, serpi, caini. Se adauga astfel inca 10000 de genuri.(Pe cei care se cred caini ar fi tare sa-i lase sa mearga la "toaleta" prin parcuri, cum fac cu transsexualii, unii pedofili, in baile publice).

| andreia67 a răspuns (pentru Lion56):

Nu sunt 5000 dar genul e un continuum. Nu exista nicio persoana 100% masculina sau 100% feminina. Nu exista nicio caracteristica fizica care sa separe net barbatii de femei, la absolut toate exista un grad de suprapunere. Iar despre initiatorul intrebarii daca ii citeai si celelalte intrebari vedeai de ce i-am raspuns asa. Intamplator eu am o experienta pe care tu n-o ai, iar "propaganda" de care vorbesti eu o numesc cunoastere, autocunoastere si acceptare. Si exista psihologi care te pot ajuta in chestiunea asta.

| Lion56 a răspuns:

Esti baiat? Iubesti fete? Nu esti atras de baieti? OK, logic, esti normal, nu esti gay. "Stai putin ca eu am degetul aratator mai lung decat inelarul" Ooo, atunci totul se schimba, esti gay.laughing Nu poti fi gay daca nu vrei asta, e ilogic. E adevarat ca poti avea o anumita inclinatie pentru asa ceva, dar si daca ai avea-o, nu ai fi gay fara sa vreilaughing Tu nici macar nu ai inclinatia asta de care vorbeam, fiindca nu esti atras de baieti.

| andreia67 a răspuns (pentru Lion56):

"Nu poti fi gay daca nu vrei asta, e ilogic."
Ilogic e ce spui tu. Daca esti baiat/barbat si te atrag alti baieti/barbati (dar nu te atrag si fetele/femeile ca atunci esti bisexual) esti gay. Poti sa fii abstinent toata viata si sa mori virgin tot gay esti. Poti sa ai si nevasta si copii daca tu te exciti doar cu gandul la barbati si o faci cu nevasta din obligatie tot gay esti.

| Lion56 a răspuns (pentru andreia67):

Buna ziua!happy
Nu exista nicio diferenta majora intre femei si barbati? laughing In vremea noastra si in tarile deviate, intr-adevar nu mai este. Probabil tu vii din tara unde e aproape ilegal deja sa spui despre un bebelus sexul lui sau sa-l scrii in acte, fiindca el nu si-a ales inca sexul, nu? Trist.
Pai nu exista nicio caracteristica majora care sa desparta omul de alte specii(uite, de exemplu delfinii, primatele sunt foarte inteligente). In cazul acesta, cred ca se cunosc o multime de cazuri de tulburari psihice in care oamenii se cred animale. De aici a pornit totul. Oricum suntem ca animalele (intr-adevar, ca voi ateii ati aparut din maimute, uitasemlaughing ), hai sa ne si comportam ca niste animale, sa uitam orice regula de moralitate sau orice lege a naturii. De aici au aparut si homosexualii.
Voi cam discriminati oamenii care se cred animale sau obiecte, fiindca nu vorbiti despre ei, la fel ca si pe zoofili, necrofili, etc.
"Poti sa fii abstinent toata viata tot gay esti". Nu are logica. Daca esti abstinent toata viata dau te casatoresti cu o persoana de sex opus, nu esti gay, fiindca esti abstinent. A fi atras de persoane de acelasi gen este acelasi lucru cu a fi atras de un copac sau de un cal(de sex opuslaughing). Este foarte logic ca homosexualitatea este o deviere, care se poate trata, in mod logic, acolo unde se trateaza tulburarile psihice.
Cat despre experienta, fara suparare, happy dar intr-adevar la varsta si experienta dumneavoastra nici nu mi-ar trece prin cap sa imi doresc sa cred in lista aceea absurda cu zeci de sexe acceptate, la care se adauga cate unul pe zi, ca doar depinde ce se inventeaza.
happy