| AlexAL275 a întrebat:

Am 16 ani și vreau să scap de unele porecle. Mă numesc Alex, dar doar unii oameni îmi spun așa. Majoritatea oamenilor mă strigă Tarzan, deoarece când eram mic mă urcam prin toți copacii și strigam că eu sunt tarzan și mă băteam cu pumnii în piept( n-am avut un gram de minte atunci). Am și un nume de familie mai ciudat, de la acest nume vine a doua poreclă (Stupi). Ce aș putea face pentru a scăpa de aceste porecle? E nașpa rău de tot să fiu strigat așa.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dragă tarzan (vai, scuze, m-a luat gura pe dinainte) schema e să ignori și să nu reacționezi. In timp iși pierde "farmecul" și se stinge de la sine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De porecle nu prea poți scăpa. Ele sunt puternic înmagazinate în mintea lor. Ca totuși să încerci, când te strigă cu porecla, te faci că nu auzi.