| Eclips a întrebat:

Am 17 ani, iar părinții meu sunt divortati de 11 ani, mama e plecata in Italia de 8 ani,iar eu stau cu bunicii. Bunica mea e o femeie extraordinara,dar sta cu o zdreanta de om! Un betiv si un imbecil care face scandal si bea non stop. E violent,arunca vorve dureroase,pana azi! Cand mi-am dat drumu la gura si i-am spus tot ce am pe suflet; ca il urasc si nu il mai suport,m-a scuipat, m-a facut curva, panarama, jigodie in toate felurile pentru ca i-am luat apararea bunicii mele. M-AM SATURAT ZI DE ZI ACEEASI CHESTI TIMP DE 11 ANI! Nu pot sa aduc pe nimeni in casa ca e el un betiv si un comunist si un incult! Ma fac de ras cu el! Nu sunt mandra deloc! imi face viarta un calvar,as vrea sa plec câteva zile de acasa,am facut o criza de nervi extrem de mare,tremuram bu ma mai putea controla,plangeam, mi se umflase venele de la cap si mai aveam putin si ii futeam un pumn in gura, voiam sa il calc in picioare.nu stiu ce sa mai fac, nu rezolva nimeni nimic cu el! un sfat va rog crying((

1 răspuns:
| Zullabar a răspuns:

In primul rand nu plange si nu te enerva, ai zis ca aceeasi chestie se intampla timp de 11 ani, incearca sa te schimbi tu, fi mai nepasatoare gen, nu neaparat cu toata lumea dar cu el nu il mai baga in seama, la un moment dat nu o sa iti mai zica, in legatura cu bautul...ei binee aici nu te pot ajuta, asa e firea lui betivan si atata, atata il duce capu atata face. Imi pare rau de bunica ta sincer. incearca sa fi diferita