| Hxtreme a întrebat:

am 17 ani si o relatie de aproape 6 luni cu o fata de 16 ani ideea e ca ne iubim foarte mult dar parintii mei nu prea sunt de acord cu relatia mea, iar daca relatia mea va merge bine as vrea sa raman cu aceasta fata dar daca parintii mei nu sunt de acord ce credeti ca ar trebui sa fac?
Eu nu as lasao pentru nimic in lume, dar poate exista o modalitate prin care sa le arat ca daca pe ea o iubesc nu poate sa imi zica sa ma despart de ea voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| CristianM22 a răspuns:

Trebuie sa realizezi ca TU vei trai cu fata aceea, nu parintii tai. Daca ei sunt de acord, bine! Daca nu sunt de acord, tot bine e! Daca o iubesti cu adevarat nu ar trebui sa iti pese de ce spun parintii, se vor obisnui.
Prima relatie am avut-o la 13-14 ani, iar parintii nu prea au fost de acord, dar le-am explicat ca nu ei stau cu ea, ci eu, si e treaba mea cu cine ma vad.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa ii faci sa inteleaga ca aveti o relatie adolescentina.
Intalneste-te cu ea in prezenta lor, nu fiti nesimtiti sau vulgari, ajutativa la invatat sau alte chesti care va ajuta ca sa vada ca relatia voastra este una benefica nu una care te trage in jos.

| Girlwholovesleep a răspuns:

Stiu pe cineva tot asa.Parintii l-au amenintat ca ii dezmostenesc ca ii fac nu stiu ce..si el i-a zis ca se f**te in tot.Stiu ca fata era tiganca.Nu ca ar fi ceva rau, dar parintilor i-au displacut.Nu trebuie sa ii demonstrezi lumii nimic.Doar eihappy