| MirunaSunrise a întrebat:

Buna TPU , am 17 ani sunt din Bucuresti si sunt intr-o trupa de muzica , ca fiecare adolescent am si eu o problema in love , sa spun asa . Simpatizez un baiat dintr-o alta trupa , de cate ori ma vede se uita destul de insistent la mine chiar si prietenele mele imi spun asta.Simt totusi ca are o simpatie pentru mine si cu toate astea stiu ca are si prietena .In urma cu 2 saptamani am avut un concurs unde iubita lui (care de fapt e dintr-o alta tara ) si-a facut prezenta cand i-am vazut efectiv m-am blocat si nu stiam cum sa reactionez stiam ca trebuie sa ma controlez pentru a termina concursul cu bine asa ca am bagat capul in pamant si am tratat totul cu indiferenta , mai mult sau mai putin . Dar privirile lui inca erau indreptate spre mine insa nu ezita sa o sarute chiar daca eu ma uitam ...(eram la repetitii)incercam sa nu ma incurc in ceea ce faceam dar el printr-o miscare de dans a venit aproape de picioarele mele, uitasem in ce parte sa ma mai duc, reusise sa-mi strice miscarea mea, parca nici versurile din melodie nu le mai stiam .Dupa terminarea concursului am plecat impreuna cu alte 3 colege , iubita lui era la vreo 5-6 m distanta de mine cand am iesit le-a spus ceva fetelor din dreapta iar ele s-au uitat spre mine , apoi s-au uitat si celelalte din stanga iubitei .Ce se intampla ? nu vreau sa le stric relatia , a vazut oare ca prietenul ei se uita uneori la mine si i-a dat de banuit ? ce ma sfatuiesti sa fac ? sa-l uit de tot ?

1 răspuns:
| Aida a răspuns:

Buna...parerea mea este ca ar trebui sa discuti clar cu el si sa i spui ceea ce simti...iar daca si el simte acelasi lucru ar trebui sa va decide-ti daca aveti de gand sa incepeti o relatie sau sa ramaneti doar prieteni iar tu sa il uitihappy