| MirunaSunrise a întrebat:

am 17 ani sunt din Bucuresti si sunt intr-o trupa de muzica, ca fiecare adolescent am si eu o problema in love, sa spun asa. Simpatizez un baiat dintr-o alta trupa, de cate ori ma vede se uita destul de insistent la mine chiar si prietenele mele imi spun asta.Simt totusi ca are o simpatie pentru mine si cu toate astea stiu ca are si prietena. In urma cu 2 saptamani am avut un concurs unde iubita lui (care de fapt e dintr-o alta tara ) si-a facut prezenta cand i-am vazut efectiv m-am blocat si nu stiam cum sa reactionez stiam ca trebuie sa ma controlez pentru a termina concursul cu bine asa ca am bagat capul in pamant si am tratat totul cu indiferenta, mai mult sau mai putin. Dar privirile lui inca erau indreptate spre mine insa nu ezita sa o sarute chiar daca eu ma uitam...(eram la repetitii)incercam sa nu ma incurc in ceea ce faceam dar el printr-o miscare de dans a venit aproape de picioarele mele, uitasem in ce parte sa ma mai duc, reusise sa-mi strice miscarea mea, parca nici versurile din melodie nu le mai stiam. Dupa terminarea concursului am plecat impreuna cu alte 3 colege, iubita lui era la vreo 5-6 m distanta de mine cand am iesit le-a spus ceva fetelor din dreapta iar ele s-au uitat spre mine, apoi s-au uitat si celelalte din stanga iubitei. Ce se intampla? nu vreau sa le stric relatia, a vazut oare ca prietenul ei se uita uneori la mine si i-a dat de banuit? ce ma sfatuiesti sa fac? sa-l uit de tot?

Răspuns Câştigător
| NUTREBUIENUME a răspuns:

Daca iubesti pe cineva, nu-l da uitarii. Uneori unii trebuie sa sufere. Daca el nu o iubeste si te iubeste pe tine o va parasi pe ea.Nu e vorba sa te gandesti numai la tine, dar iubirea poate fi doar intre doi oameni care se iubesc.Restul e doar o minciuna.