| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Am 18 ani, curând trec în clasa a XII a și aș vrea ca pe viitor, după ce mă văd cu bacul luat să mă duc ca subofițer la armată, însă nu prea știu ce presupune asta. De unde pot face rost de informații? Voi ce părere aveți?

Răspuns Apreciat de Editori
| CIaudiu a răspuns:

La anul in perioada mai-iunie se fac inscrierile pentru armata, asa ca vei primi toate informatiile acolo. Rost de informatii mai in detaliu poti face ducandu-te la Centrul Militar Zonal/Judetean aflat bineinteles in judetul tau, dar asta la momentul inscrierilor de la anul pentru ca in perioada asta sunt ocupati cu admiterile.

Ca sa stii cand vor fi mai exact inscrierile (pentru ca dureaza cam o saptamana sau putin mai mult) poti cauta grupuri pe Facebook (Inscriere subofiteri) sau sa cauti CMZ/CMJ + judetul tau pe internet/Facebook pentru ca vor anunta acolo cu siguranta. (De exemplu CMZ Dolj).

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Gugăl ne soae la liman:

https://dmru.mapn.ro/pages/view/104

| Fabianaa a răspuns:

Vai de tine dacă mergi în armata. Alegeți ceva mai bun. Asta cu politia, jandarmeria, armata nu merita.