| Ymela a întrebat:

Am 19 ani, si vreau Sa-mi caut Un loc de munca care are un salariu bun.Recent am cautat in post de chelnerita dar am auzit ca salariu mediu e de 1000lei; acum depinde si de restaurant si de bacsis; Ce alte joburi mi-stima I recomandare?

2 răspunsuri:
| user1234554321 a răspuns:

In Romania, in majoritara joburilor oricat ar fi ele de bune, mai mult de 1500 lei nu ai cum sa castigi, doar daca faci "fente" la locul de munca.

| Violleta2022 a răspuns:

Salariu bun la 19 ani, fara pic de experinta, fara nici o profesie?
Ma indoiesc ca iti va da cineva asa ceva!
In situatia ta ai o singura sansa, sa muncesti pe rupte, ca sa capeti experinta intr-un domeniu si treptat-treptat sa urci in pozitie, si sa-ti creasca salariul.
Cu liceul si fara pic de experinta, salariul va fi intotdeauna cel minim pe economie.
Pretentiile tale sunt total nejustificate, dupa cum spuneam, fara pic de experienta si fara nici o calificare, nu poti sa cauti joburi de mai buni, pentru ca nu exista.