| catydulcika a întrebat:

Buna TPU.Am aproape 14 ani si de aproximativ 4 luni am o relatie cu un baiat.Bine,nu ii pot spune chiar relatie pentru ca inca nu ne-am vazut,doar am vorbit pe facebook si la telefon.El este in Franta si vine in tara tocmai in 2015, adica peste vreo 6 luni.Cand vine in tara a spus ca isi doreste sa ne vedem.Problema este ca nu sunt sigura ce vreau sa fac, adica daca sa ma vad sau nu cu el.Multe persoane imi spun ca vrea doar sa-si bata joc de mine pentru ca este mai mare si baietii mai mari asa fac(are 23 de ani).Din ce am discutat cu el pana acum ma face sa am incredere in el, dar nu sunt sigura.Intr-un fel ma gandesc ca nu as avea nimic de pierdut daca ma intalnesc cu el, dar intr-un fel nu stiu ce sa cred.Ar trebui sa accept,sau ce sa fac? Va intreb pe voi pentru ca cu mama nu pot vorbi, ea mi-ar spune sigur ca este prea mare pentru mine si ca ar trebui sa-mi gasesc pe cineva de varsta mea.Va rog sa ma ajutati! Va multumesc mult! Fundita raspunsului care ma ajuta, o seara buna tuturor!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa te intalnesti cu el, dar numai in prezenta parintilor tai. De altfel, daca are intr-adevar ganduri bune si intentii norale, nu va accepta sa se intalneasca cu tine in lipsa parintilor tai, fiindca este nepotrivit pentru o copila sa se intalneasca cu un barbat in toata firea, necunoscut, fara parinti. Spune-+i ca te vei intalni cu el numai in casa parintilor tai si numai in prezenta lor. Va fi un test: daca este cinstit, va accepta cu bucurie (fiindca asa este bine pentru tine si iti arata respect si fiindca astfel iti va cunoaste parintii). daca nu se bucura sau chiar ezita, sa stii ca ceva nu e in regula si ca barbatul asta nu te respecta

| grab a răspuns:

Nu exista baiat prea mare, ci fata prea copila!
daca vrei sa iti satisfaci curiozitatea, du-te, iesiti la o cafea vorbiti despre cum a trait el pe afara si daca iti place va revedeti cat mai sta in tara. daca nu... aplici recomandarea mamei tale, ii zici ca e prea mare si tu prea copila si nu vrei sa ii dai sperante.
succes!
s

| Vlad_Bogdan_1996 a răspuns:

Cum poate să-ți placă la 14 ani de unul de 23? Chiar nu găsești un baiat potrivit, unul în zona vârstei tale? Înțeleg că fetele sunt mai mature decât băieți dar totuși. Mai înțeleg și că baieți in jurul vârstei tale sunt cam copilăroși dar totuși. Și tu ești cam mică, dacă aveai vreo 16 ani mai era o treabă dar nu ești dezvoltată fizic și mental pentru unul de 23 de ani.De ce zic asta? Pentru că el va vrea sex de la tine. E imposibil să te iubească și el. Chiar acum o lună pe TPU o fată de 14-15 ani rămăsese insărcinată din cauza unui băiat de 21 de ani. Și ăla plecase în Italia unde lucra când auzise ce s-a întâmplat. Ai grijă sau iți distrugi singură viața intenționat! Baftă

| Dorueraluat a răspuns:

Ai 14 ani si el are 23? Pedofilie, stai departe de el. Sunt sanse foarte mari sa iti distruga viata. Tu chiar crezi ca la 23 de ani ar vreo o relatie serioasa cu o fata de 14 ani? Stai departe de el!

| Teiubescinsecret a răspuns:

Pai e cam mare,dar dragostea nu are varsta happy. Daca intr-adevar simti ceva pentru el,intalneste-te ca nu vei pati nimic. Pana atunci continuati sa vorbiti la telefon, pe facebook etc. Cum tu esti curioasa sa-l vezi, asa e si el, iar vă va placea unul de celalalt, poate va dati o sansa, nu te lua dupa gura lumii, fa cu crezi tu ca e mai bine si cum simti. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin