| Anca0a12 a întrebat:

Am aproape 18 ani si nu am avut nici macar o relatie. Am impresia ca e foarte complicat si mi-e frica ca o sa raman singura deoarece majoritatea persoanelor au avut o relatie pana la aceasta varsta.
Sunt foarte nesigura, sensibila si renunt foarte usor la orice. Nu stiu daca e cu adevarat o problema dar mi-ar placea sa stiu cateva lucruri despre relati si as avea nevoie de cateva sfaturi.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Yuky12 a răspuns:

Recomandarea mea este sa o lasi a asa. Daca iti este destinat ceva asa va fi. Poți să faci multe. Nu te supăra din cauza unei relații. O relatie implica multe. Mai bine profită de libertatea ta și creazati scopuri pe care sa le atingi. O relatie te poate face sa suferi mult dacă tu ești cum ai descris. Cand va apărea bărbatul potrivit vei stii. Dar acum profită de viața.

8 răspunsuri:
| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Hey... pana nu o sa fii intr o relatie, nu ai de unde sa stii cum o sa fie. Poate o sa fie o relatie buna, poate o sa tina cateva luni, depinde de voi cum va simtiti. Nu este un lucru rau, ai timp de relatii. Iti place de un baiat? Poti sa vorbesti cu el, poate se intampla ceva.

| melodrama a răspuns:

Daca-ti permiti sa intretii o persoana ca mine, eu te-as lua cu mare drag

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti gasesti jumatatea? Nu-i bai. Incearca doua sferturi.

| Plato a răspuns:

Cineva iti este predestinat, singura ramai doar daca e alegerea ta.
Dar sa te ingrijorezi de asta la 18 ani... e ridicol. 99% din "relatiile" intre persoane atat de tinere nu dureaza, deoarece habar nu au ce presupune relatia si iubirea. Ei doar se joaca de-a adultii, in nestiinta lor.

| noname2021 a răspuns:

Esti inca destul de tanara ca sa iti faci probleme de genul.Fii fericita ca nu esti ca majoritatea fetelor.Cand e sa iti intalnesti alesul o sa iti dai seama.Dar ai destul timp ca sa se intample asta.Relaxeaza-te si bucura-te de viata.Viata e frumoasa daca stii sa o traiesti si fara relatii "aiurea", doar ca sa fie.Ai toata viata inainte.Traieste-o frumos! Pentru ca o sa vina si timpul cand iti vei intalni alesul, vei forma o familie si ti se va schimba situatia.Rabdare,tinerii din ziua de azi se grabesc prea mult si nu e chiar bine.Ai grija! happy

| Isabell27 a răspuns:

Si eu sunt la fel

| Donsavas a răspuns:

Nu este vorba de niciun destin! Tu ai o gândire anxioasa. Asta e o condiție medicală. Frica si emoțiile sunt semne de boala psihica-anxietate. Consulta un psihiatru sau mergi macar la un psiholog!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am scris o nuvelă premiată cu Premiul 1 la un concurs literar, bazată pe un caz real pe care l-am cunoscut. Seamănă cu tine.
Să citești, că poate te ajută.
https://dosarelexsikix.blogspot.com/2018/02/decizie.html