| MirunaSunrise a întrebat:

Am auzit ca apa termala ajuta sa fixeze machiajul, voi ati incercat? mie imi e putin teama sa dau cu apa dupa ce m-am dat cu fond de ten sau pudra, imi e sa nu curga sau ceva, voi ce ziceti?

6 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

E cam ilogic să te machiezi, iar după să te dai cu apă pe față, nu crezi?

| MirunaSunrise explică (pentru positivity):

Nu, e cam ilogic sa dai un raspuns fara sa ai cunostinta de cauza

| ClauA17 a răspuns:

Incearca si o sa vezi. eu cred ca trebuie sa te faci inainte sa te machiezi

| Nobody35 a răspuns:

Probabil trebuie doar pulverizat cu apa termala happy. Incearca, nu ai nimic de pierdut!

| Mrme a răspuns:

Pai inainte sa te dai cu fond de ten incearca o crema mai grasa. Daca te machezi incearca sa dai pe pleoape cu crema si apoi cu machiaj, se mentine mult mai bine.

| la_Domiciliu_Cosmetica_1978 a răspuns:

Miruna, cred ca raspunsul la intrebarea ta il pot da doar specialistii, fete care au cursuri si pregatirea necesara in domeniu. de exemplu, cand m-a machiat cineva la nunta, m-a dat intr-adevar cu o solutie pulverizanta pe fata, dar nu parea a fi apa, ci o solutie care sa fixeze machiajul. Poti sa gasesti insa niste make up artisti priceputi aici, pe acest forum si sa-i intrebi http://www.pemainibune.ro/? post_type=forum. Succes!