| ღArySოﺁℓεღ a întrebat:

Am auzit ca daca vrei sa devi psiholog trebuie sa mergi pe Stiinte Sociale la liceu, dar este obligatoriu sau poti si daca dai pe alte profile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...știi care-i diferența? Că dacă te duci la real, ai doar o oră de psihologie pe săptămână, iar la uman ai două.
Dacă te duci la Științe Sociale, o să faci sociologie și logică la greu...și vei avea foarte mult de citit. Dar nu contează profilul, contează facultatea.

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
sa devii*
Stiinte sociale, sau filologie, dar orice profil e bun.Important e sa faci FACULTATEA de psihologie.Asta e important, nu profilul din liceu.
Succes, imi place ca iti place psihologia! laughing

| Lariiiiiiii a răspuns:

Buna pai nu este obligatoriu dar daca vrei, de ce nu?
O pregatire te-ar ajuta daca vrei sa faci facultatea de psihologie.

| anoonym a răspuns:

Nu e adevarat. trebuie doar sa termini liceul cu bacul luat si dupa poti sa te duci oriunde. baftaa