| Neogen a întrebat:

Am avut menstruatia pe luna iunie normal, pe 20 insa in luna iulie, am inceput sa am sangerari pe data de 7, acestea continuand pana pe data de 15, acum insa astept sa vad daca va veni menstruatia din nou pe 20.Am menstruatia destul de haotica,de exemplu anul trecut in acelasi timp aveam undeva la inceputul lunii,apoi s-a tot decalat pana spre sfarsit,apoi a inceput sa vina din nou mai devreme. Tin sa precizez ca trec printr-o perioada mai grea, de stres, de munca fizica. Varsta mea este de 18 ani. Aceasta sangerare anormala a avut asemanarea unei menstruatii. Daca a mai intalnit cineva, de la ce ar putea fi? Ar trebui sa-mi fac griji? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Michaeel a răspuns:

Este normal ca să nu ai menstruație regulata. Factorii de stes, hormonii etc pot deregla ciclul. Dacă ai spus ca asa ai avut și anul trecut, nu ai de ce sa te îngrijorezi.

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Si stresul poate fi un factor pentru asemenea dereglari
Programaza=te la un ginecolog.Un ecograf va stabili exact daca e vorba de dereglari sau altceva.

| Lidia0000 a răspuns:

Probabil este o dereglare hormonala. Sfatul meu este sa te duci la un medic ginecolog pentru un control. Vei fi mult mai liniștită și nu vei mai avea aceste probleme. Multa sanatate