| elenasofia a întrebat:

Buna TPU
am dat acum o saptamana o simulare la roamana si "prietenele mele cele mai bune" au luat note mai mari decat mine desi eu am avut medii mai mari decat ele si acum sincer nu stiu cum s-a intamplat asa ceva...bine sa va spun si un secret:ele au fost ajutate de cineva.
sincer am o invidie pe ele :@
as vrea sa nu mai fie asa dar nu pot si poate ca, chiar imi doresc sa fiu asa..sicer nu mi se pare corect...
invidia asta
nu stiu ce sa ma mai fac sa mai vorbesc cu ele si desi de la o vreme au fite si poate ca daca nu vorbesc cu ele or spune ca-s geloasa pe ele ca au stiut mai mult decat mine ...bine poate ca sunt geloasa dar oare e mai bine sa vorbesc cu ele dar totusi sa nu mai fiu asa de apropiate de ele, sa nu le mai spun chiar fiecare secret...sa fim pur si simplu friends nu BBF? thinking thinking

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu te simti confortabil in prezenta lor, cred ca cel mai bine este sa indepartezi relatiile si sa iti cauti alte prietene cu care te simti egala. O prietenie bazata pe invidie nu va fi niciodata o prietenie adevarata.

| elenasofia explică:

Ma tot saluta acum pe mess si se dau bine pe langa mine...ce sa fac? :-ss

| DorothyAnn a răspuns:

Daca au fost ajutate, tot tu esti cea mai inteligenta. si sa-ti zic ceva: notele din ziua de azi nu-ti reflecta adevarata inteligenta, eu sunt inteligenta si am note de cacao pentru ca mami nu poate umple de cadouri 15 profe! lasa ca o sa treaca, pilele sunt temporare, intelepciunea este vesnica!

| unconnected a răspuns:

Intr-un fel nu e vina lor ca au fost ajutate. Eu zic sa nu le bagi in seama, sa te comporti normal, ca sa le demonstrezi ca esti mai desteapta decat ele. Si nu fii suparata ca au luat note mai mari ca tine. Gandeste-te la faptul ca macar tu ai luat nota pe merit.La mine nu se trec(si eu am dat simularea). Deci fii impacata, e doar o simulare. Examenul conteaza! Si atunci poti sa le demonstrezi ca esti mult mai buna.