| PinkLips847 a întrebat:

Am de tradus un text din latina in romana si nu ma prea descurc. Va rog ajutati-ma. Dau funda kiss

In Iunöis anĭmo tanta ira erat?
Tamen in Italĭä Turnum ducem bellö vincit et secum matrimönĭo, Lavinĭam, Latïni regis filĭam, coniungit. Suus filĭus Ascanĭus Albam Longam condĭt.

Daca va trebuie cuvintele ma puteti cauta pe privat kiss Va rog si Mersi kiss

Răspuns Câştigător
| Kiiddaa a răspuns:

Juno a fost în spiritul acestei mânie mare?  Apoi, în Italia, cu toate acestea, le învinge, și cu ei liderul bătălia de la căsătorie, Lavinia, regele latin, fiul lui, le unește. E Ascanius, fiul lui Alba Longa la găsit. Speer ca te-am ajuutaat : fundiitaa?puppy dog eyespuppy dog eyes