| αηηα_1287 a întrebat:

TPU,,,
Am din now o problema
Cum pot scapa de >paduchi
Mi-e foarte jena sa va stuncrying
Printr-o simpla caciula d la o cologa am luat paduchiicrying
Am prins cativa dar nu i-am zis mamei nu vreau sa zic la nimeni
Cum pot scapa?
Dar fara gaz ...petrol sau solutii nu am bani de asa cevacryingnu ii pot spune mamei sa-mi dea... ajutati-ma va roooogggggcrying

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Spune-i mamei tale.Ea te va ajuta mai bine decat crezi.Te poti duce la doctor, dar mai intai spune-i mamei tale.Nu stiu de ce nu ii zici.Nu-ti fie jena de ea.Mama ta nu va rade de tine daca ai paduchi, ea chiar o sa te ajute. Spune-i, pentru ca este un lucru foarte important!

8 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Altcv in afara de gaz sau ulei, sau mai rau, tuns cheala nu stiu. spune-i lu maica-ta cat mai repede.succes la alungat paduchii.

| yasemin a răspuns:

:-o trebuie sa ii spui ca sa nu i-a si ea.singura solutie e un spray cu gaz de la farmacie

| FataVerde a răspuns:

Anunt-o rapid pe mama ta altfel vei umple toti membrii familiei tale de paduchi. happy La farmacie gasesti tot felul de solutii pentru astfel de cazuri. Pe curand!

| Yuhuuuuu a răspuns:

Mama ta te poate ajuta in problema asta... este singura solutie...

| 4ever_5725 a răspuns:

Ii zici mamei ta nu-i zici ca i-ai luat dela colega ii zici ca te manca capu sa se uite putin si daca ii descopera te ajuta ea.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Am avut si eu aceasta problema, nu stiam ce sa fac, dar am gasit crema pentru par pe baza de petrol de la vivanatura, e doar 20 de lei, asa am scapat.

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| Madalina857 a răspuns:

Pai iti sugerez lux-mobil stiu ca este de curatat mobila dar iti face sa-ti straluceasca parul.si te mai si scapa de ei...dar atentie sa schimbi totul sau sa bagi la spalat totul ce e facut din material sa nu-i mai primesti, si asta nu e scump e cam vreo 5 lei cauta... sper ca te-am ajutat fundalove struck