| DanaCristina a întrebat:

Am facut un videoclip si nu stiu cum ii pot micsora dimensiunea pentru a putea intra pe un cd/ dvd. Imi puteti spune programe sa altceva pentru al micsora? (P. S : videoclipul are 11, 942 KG)

2 răspunsuri:
| KarmaPolice a răspuns:

11,942 KG asta inseamna 12 MB, iar un cd are 700 Mb iar un dvd 4.7 Gb sau 4700 MB iti incap mult mai multe decat un singur video pe cd/dvd. Daca vrei sa-i mai reduci dimensiunea poti sa-l arhivezi, sau poti sa-i mai reduci din claritate, ceea ce nu se merita. Mai bine faci un film mic si bun decat unul mai lung si sa nu se vada sau inteleaga nimica din el. I-ai mai putea reduce dimensiunea folosit ca muzica fisiere.wav si nu.mp3 sau pozele. jpeg nu.bmp

| DaNy_2978 a răspuns:

Pentru a micsora ceva in dimensiune foloseste winrar