| Mariansmecheruboxior a întrebat:

Buna TPU, am fost batut
treaba sta in felul asta, acum ceva timp 2 băieți mi-au cerut 100 lei imprumut, le am dat, le am cerut banii inapoi dar au zis ca nu au si mi au dat block, astazi dupa 4 luni de cand le am dat banii, mergeam sa cumpar un suc de la nonstop, indivizii mai erau cu inca vreo 10 si m-au înconjurat imediat, m au pus sa le iau tot felul de lucruri de la non-stop, initial nu am vrut apoi mi-au zis ca ma lasa fara bani daca nu le iau si le am luat de frica, apoi cel care i-am dat cei 100 lei in urma cu 4 luni a zis ca are o problema cu mine si sa mergem sa discutam undeva mai retras, am mers si am discutat cu dânsul mai retras si mi-a spus sa ii dau 1000 lei( bani care ii mai aveam pe mine) inițial am refuzat, apoi i- a chemat pe toți 10 si mi-a zis sa ii dau banii ca iese urat, unul din cei 10 m-a lovit cu pumnul, iar eu nu am reacționat că știam ca nu am nici o șansă împotriva lor, apoi aceștia m-au pus sa imi scot tot ce am la mine, am refuzat si m-au tinut si mi au luat tot ce aveam, mi au luat banii(1000 lei), țigările si telefonul, le am spus ca telefonul are gps pe el si voi merge la politie moment in care m au lovit iar si mi-au aruncat telefonul pe jos spărgând-umi sticla de pe spate, mi am luat telefonul de pe jos si m-am trezit ca ma ataca cu pumni din mai multe direcții, am reușit sa fug mai in față unde era un taxiu oprit, am urcat in el si am fugit acasa unde i am plătit taximetristului cursa cu ultimii bani pe care ii mai aveam acasa pe noptiera, ce sa fac? nu pot merge la poliție eu am 18 ani si majoritatea de acolo 17, m- au amenințat ca o sa ma mai prinda si o sa ma terorizeze mereu nu stiu ce sa fac eu am muncit pentru banii aia iar acum numai am nici bani sa scot masina din service, mi au luat si actele(buletin si permis) dar le-am zis ca pot sa scot altele, cheia de rezerva de la masina o aveam in portofel langa acte, cheia originală era la mecanic, mi au luat-o si pe aceea si mi au spus sa le aduc si mașina si sa mergem sa facem actele sa o trec pe numele lor ca știu unde stau si vor veni dupa mine, nu stiu ce sa mai fac, recent înainte de această fază ma plimbam cu iubita mea cu mașina si am oprit la același nonstop sa cumpar cate ceva, moment in care același individ cu inca 3 m au împins pe mașina, au pus o pe iubita mea sa coboare si s-au luat de ea, s-au urcat in masina si au vrut sa plece cu masina mea dar niciunul nu avea permis si au renunțat la idee, ulterior luandu mi cheile din contact si le au aruncat pe sub masina iubita mea dupa faza asta s-a despărțit de mine, sunt efectiv un fraier nu pot lupta imi e prea frica de ei nu stiu ce sa fac, probabil după ce scot masina de la service o sa merg sa fac actele o trec pe numele lor poate ma vor lasa in pace sunt disperat???????? ajutor

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred o iota...

| 1onur a răspuns:

Mergi la poliție și deschide pe numele lor la fiecare în parte dosar penal frate îmi pare cu Adevărat rău prin tot de ai trecut și că a trebuit sa suferi tortur lor abuzul lor agresivitatea din partea la toți 10. Nu le lăs urma fiindcă dacă nu face nimic în privința lor vor avea și alți oamenii de suferit din cauza lor mergi la poliție și explicăle și lor exacta la fel cum ai fost bătut cum ai fost abzut cum ai fost chinuit de ei toți tu i-ai văzut la față pe fiecare dintre ei asta este enorm de important mergi și da declarație cum arătau cum erau îmbrăcați contează chiar dacă nu-i cunoșteai pe toți este de ajuns să ajungi la unul dintre ei după poliția va face toate demersurile dacă teau bătut într-un loc unde erau camere de filmat sigur îi va prinde pe toți fiindcă vor fi urmăriri se va vedea cu toți sau adunat săte bată în grup pentru bani tu ai toate șansele sa prinzi cel puțin unul dintre ei fiindcă ai paginile lor de Facebook cum au vorbit cu tine cum ți-au cert bani și tu leai oferit bani tăi munciți cinstit de tine fratele meu sad la non stop ăla de unde ai vurt să-ți cumperi suc acolo 10000000%%%%% sănt camere de luat vederi ( camere de filmat ) pe camere se poate vedea foarte clar cum unul dintre ei Tea loat deoparte fiindcă erau conștienți ca erau luați de camere de vederi și ca sate facă la buzunare teau tras deoparte sa fie văzut văzuți bosule tu ai toate șansele săi prinzi fiindcă când ei țiau furat telefonul tu avea sigur pe el activitat find my Phone și eu am activat asta pe telefon deci dacă sau dus să-l bage la un amante au încurcat-o și acolo sant camere de luat de veder dar nu-i cred atâta de proști fiindcă le va cere un buletin ceva chiar de ar fipe cel mai prost și drogat din grupul lor foarte puțin probabil sa facă asta pentru ca erau și mau ușor de prinși este de ajuns sa ajungă la unul din ei și o săi culegea pe toți ca la concertul lui Travos Scott și ăla al drogata...idolul drogațiilor...tu dacă dai doare numărul tău de Telefon pe mâna poliție este de ajuns ei sigur o săi prindă au și ei metodele lor nu sta ei de geab pe Tikokul când vor te prinde pe bune acum iau prins pe cămătari proxeneți care schimbau cartele la fiecare convorbire nu-i prinde măcar pe unul din drogați ăștia sălbatici ar fi culmea cazul tău sa rămână ca al elodiei sa găsească telefonul da să nu-i prindă pe nici unul dintre ei rolling on the floor))) ai și profilul de Facebook lui jegosul ăla microbul ăla care ția cerut banii și nu ția înapoiat deci 1unul dacă ai prins ai săi vezi cu se dau în gât de frică sa fie violați la pușcărie bine Lear face ăia oricum ratații sau re întors la locul faptei deci sigur a luat măcar unul dintre ei ceva de la non stopul ăla că nu stăteau ei fără să-și ia ceva din banii tăi acolo pe uscat cine a făcut buzunarul mare sigur le făcea cinste din telefonul tău din ceau mai pus pe ei din buzunarele tale deci faza cu iubita ta acolo ai fost pusy nu trebuia sa faci așa deloc loai fata în mașină si plecați de acolo era destul de clar ce ar fi urmat sau îi dădeai Telefon sa urce în mașină puteai sa pleci cu fruntea sus de acolo da nu înțeleg de ce de ce ești atâta de prost sa pui mașina pe numele lor? Tu ai toate șansele săi prinzi pe toții dacă poliția 100000%%%% va ruine unul dintre ei este de ajuns după ai sa vezi cum ți pune drepți pe toți în fața ta Până la urmă))) ești plin de amprente de la atâta bătaie și capace))))

| Giulia911 a răspuns:

Băăă! Fa plângere la politie și pleacă din oraș o perioada de timp. Și prefa te de acum înainte ca nu ai bani nici de mâncare!

| Mariansmecheruboxior explică (pentru Giulia911):

Ei știu, ca am un job si că îmi câștig banii, cat despre poliție nu stiu ce sa spun..., la cum e poliția iau bataie si eu si ei...

| 1onur a răspuns (pentru Mariansmecheruboxior):

Frate ți prinde mergi cu ei la non-stop ăla și ai sa vezi cu ochii tău că poliția o săi prindă pe toți tu ai toate șansele săi prinzi cazul tău este la sigur 1000000%%%%% rezolvabil nu te speriat atâta ai mâncat bătaie de la 10 nebuni ce ai? Îți este frică să faci o plângere la poliție? Ai abur telefonul tău pe mâinile lor și încă îl au nu ți-l lau înapoiat Ai toate șansele săi prinzi ce ești atâta de fricos? Cum sa faci pe numele lor mașina? Tu ești mai nebun ca ei dacă faci prostia asta

Și eu am mâncat bătaie la viață mea erau mai mulți decât mine ce crezi ca am stat sa mănâncă bătaie? Păi când am intrat o data în ei sau speriat și ei da si eu la cât de repede fugeam Usein bolt era hamster pe lângă mine ăla sarea la olimpiadă plandcare eu sarea în fața la mașină si peste mașină ce ai frate cum sa pui mașina pe numele lor ești nebun să-ți trăiască familia nu face prostia asta frate.

| 1onur a răspuns (pentru Mariansmecheruboxior):

Dă-mi mie mașina nu mă supăr scot tot cupru din el))))

| 1onur a răspuns (pentru Mariansmecheruboxior):

Bine ca nu țiau făcut rău cu sticla aia spartă că erau în stare. Dumnezeul Tea ferit fratele meu

| Giulia911 a răspuns (pentru Mariansmecheruboxior):

laughing spune-le polițiștilor!