| MeGustaSiempreTu a întrebat:

Buna,TPU! Am fost cu un baiat in clasa a 6 a, ne-am despartit si ne-am impacat acum intr a 8 a. Dupa 2 saptamani am inceput sa ne certam, ne-am despartit si nu ne-am mai impacat. Dupa un timp am primit pe Facebook friend request de la el ( ma stersese pentru ca ne certasem destul de rau) si si-a cerut iertare..Acum imi da like-uri la poze si mai si comenteaza la unele dintre ele. Credeti ca ma mai place? Fara raspunsuri la misto. Fundita kiss. Multumesc anticipat :X!

Răspuns Câştigător
| maria_8283 a răspuns:

Probabil ca si-a dat seama ca a gresit daca si tu il placi nu ezitati sa va impacati, multi oameni se plac dar nu sunt impreuna

18 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Mda...ce sa zic..grija mare si durere nationalastraight face deci tu din clasa a 6 a ai avut prieten. oare mami tau ce ar zice? nu crezi ca atentia ta ar trebui sa fie catre carte? gandesc eu...pentru iubit, va fi timp..si ca un mic raspuns.ce nu merge de la inceput/rau va sfarsi..asa ca, lasa aceasta grija si fii de partea scolii
O zi frumoasa sa aihappy

| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă vrea să îți arate că îi pare rău prin ''like-uri'' pe facebook, nu o să dureze mult până la următoarea despărțire.

| ÎngerCretin a răspuns:

Da. Te place. Profită cât poţi. Nu durează foarte mult. :d

| neutrino a răspuns:

Te place, dar nu stiu pana cand.

| sabin89 a răspuns:

Pai dintr-a sasea ai inceput tu relatiile? De obicei astea se incep dintr-a 3-a, a 4-a sau chiar mai devreme.

| milan9 a răspuns:

Prieteni îi poţi considera pe cei pe care îi doreşti în preajma ta, pe cei care îţi influenţează în bine starea de spirit, pe cei care-ţi împărtăşesc valorile.

Sunt fel de fel de greşeli şi mici tensiuni care pun la încercare o relaţie de prietenie în timp. E nevoie să ţii mult la acea relaţie de prietenie pentru a avea răbdare, pentru a sacrifica orgoliul, pentru a acorda bunavointa…

Trebuie să te asiguri că partenerul de viaţă poate fi capabil să îţi fie şi prieten, şi un bun sfătuitor. Viaţa ne va pune în faţă atât de multe provocări încât e nevoie putem colabora permanent cu cei de lângă noi, sau, cei de lângă noi să fie capabili să colaboreze cu noi în momente critice în care vom fi nevoiţi să ne situăm.

| milan9 a răspuns:

Se spune că poţi consuma un sac de sare lângă o persoană, îi poţi sta alături mult timp fără să ajungi să o cunoşti în mod concret. Şi asta pentru că nu am văzut-o (sau nu am vrut să o vedem cum se manifestă în situaţii critice…

De abia atunci vom afla cine sunt cu adevărat cei din preajma noastră, sau ce reprezentăm noi pentru ei…
De cele mai multe ori asta se întâmplă prea târziu...

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Tot ce e posibil.

Dar crezi că la această vârstă poate fi vorba de ceva serios? Ştii câte persoane ajunge un tânăr să placă până se maturizează şi ajunge capabil să iubească cu adevărat? Te asigur că nu puţine!

O vorbă înţeleaptă spune: Toate-s bune la timpul lor.

Cele bune!

| Alexandru0007 a răspuns:

Te place. daca s-a intors. poate va impacati.bafta

| Z3R0H0uR a răspuns:

Daca si tu il placi, ar trebui sa te vezi cu el. happy

| JustHappiness a răspuns:

Dacă şi-a cerut scuze îi pare rău şi ar vrea, probabil, să îl ierţi. Nu pot da un răspuns clar; poate vrea să nu mai fi supărată şi să rămâneţi prieteni sau poate chiar te place.

| ElleAhx a răspuns:

Cred ca te-a iubit cu adevarat in clasa a 6-a.

| TequilaG a răspuns:

Cred ca te place, avand in vedere ca
si-a cerut iertare. Dar nu stiu cat timp va dura...

| eli22 a răspuns:

Eh,copilarii! Mai bine ti-ai vedea de scoala, ai timp sa tot iubesti. Crezi ca like inseamna iubire?hee hee Cine stie la cate alte fete da like

| numaieoadi a răspuns:

Eu ti-as sugera sa-ti vezi de scoala si de carte. Lasa baietii la o parte, pentru ca o sa ai timp de baieti tot restul vietii incepand de la liceu.winking

| Taviii a răspuns:

Daca si-a cerut scuze... inseamna ca te mai place. Depinde si cat a durat relatia voastra. happy

| MyNameIsBenY a răspuns:

Normall! funda?

| Alexandra47676 a răspuns:

Nu conteaza daca iti da like la poze...se mai baga in seama.Eu cred ca isi bate doar joc de tine.Pentru ca daca te iubea va mai desparteati? Asa mi s-a intamplat si mie! :'(