| Hachimytza619Akita a întrebat:

am in clasa niste colegi foarte raii
si eu nu ma bat nu sunt cu violenta.
si azi m-a batut un coleg si m-a lovit la gat
si ma cam doaresad
si isi bat joc de mine uni colegi si nu imi place
si le zic sa termine dar ei tot nu inceteaza
si chiar dac zic la diriga nu rezolv nimic

cine ma rezolva dau funda + vot!
va rog nu mai suport sa fiu batjocorit!

Răspuns Câştigător
| CannbalCorpse a răspuns:

Pff, ar trebui să vorbeşti mai intai cu părinţi, violenţa in şcoli e deseori întâlnită, aş vrea să ştiu câţi ani ai! Şi cu diriginta, chiar nu rezolvi nimic, aşa am avut şi eu o dirigintă se omorau aia şi aşa ţinea cu cei care băteau copii, fosta mea colegă de clasa se trasferase in clasa noastră deoarece ceilalţi colegi îşi băteau joc de ea.
Da' nu ai ce face copiii din zilele noastre's răi.
Spunele părinţilor tăi să se prezinte la şcoală deoarece copii vor continua să te bată... Dacă diriginta NU ACŢIONEAZĂ cu nimic, ar trebui să le spui părinţilor să se prezinte in faţa directorului, eventual să te muţi din aceea clasa ( la dorinţa ta şi a părinţilor) Dacă copii vor continua să te bată spune-le că nu eşti marioneta lor, eventual ai putea plange.
Te rog spune-mi varsta ta şi eventual ce clasă eşti

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Anunță-ți părinții care vor lua legătura cu diriginta și directorul școlii!
Nu trebuie să tolerezi astfel de manifestări violente.
Pa, pa.

| LorryDulce a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa mai accepti asa ceva. Spune-le neaparat parintilor,sa stii ca daca faci asta nu inseamna ca esti las sau fricos dar asa se procedeaza,spune-le ca ai indurat destule dar nu se mai poate,iar dupa aceea pur si simplu ignora-i, este cel mai bine.Dar nu mai sta asa crezand ca totul o sa se termina pentru nu o sa fie asa, spune-le alor tai imediat.

| Avatar001 a răspuns:

Nu le trage atentia deluc si vei vedea cum se vor dezlega de ei.
Alte metode nu as crede sa mearga cu nu sintem in filmuri unde cistiga numa binele. apropo Funda?

| ROCKERforever14 a răspuns:

Ohoo eu m-as duce si i-as rupe mina si i-as sparge fata bine ultimul care mia injurat mama a plins in genunchi eu apar pe cei dragi nu te lasa lupta pentru libertate adunati niste baieti mai tari si fai praf pe fraeri bafta omule

| FlasH112 a răspuns:

Ma tu nu trebuie sa te duci la dirig sau directare ca dupa zic vai de mine se duce ca fetita si ne zice...tu trebuie sa il iei pe cel mai slab din grupul lor zic slab la bataie ii dai vreo doua si sa vezi ca nu se mai leaga nimeni de tine big grin Funda plzz