| AnDutZzA020 a întrebat:

Buna TPU sad! Am inceput bine anul asta scolar dar din neatentie am luat 3 note mici! 6 la romana si la biologie (la ascultat) si un 3 la Fizica (am invatat dar nu am avut tema)! Cum le-as putea zice parintilor! Imi este greu sa le zic, pentru ca in casa e armonie si nu vreau sa le stric fericirea! Va rog ajutati-ma! Noaptea nu pot sa ma odihnesc gandinduma la acele note! Dau funda! sad

Răspuns Câştigător
| Alle001 a răspuns:

nu le ascunde notele alot tai deoarece nu-ti va fi tie bine cand vor afla ei 2 du-te cu curaj si spune-le notele si ca ti le vei indrapta iti spun pentru ca am luat si eu 3 la fizica si a esti bine pentru ca le am spus adevarul eu nu altii...

2 răspunsuri:
| Dyannax a răspuns:

Deci ..stiu cum este.Trebuie sa ii prinzi intr-un moment mai bun deal lor ...adika cand sunt bucurosi.Sau daca nu vrei ...ai putea sa muncesti mai mult si sa iei o nota buna in asa fel incat parintilor tai sa nu le mai pese de nota proasta. Baftaaaa

| rapforlife a răspuns:

Le zici asa: "mama 2 vesti: una buna si una nu prea
cea rea este ca am niste note mici iar cea buna e ca sunt insarcinata"
garantat se bucura si uita de note laughing