Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa merg la fitness. Si fac sport doar ca stiu ca nu cat trebuie. Nu sunt motivata, nu am ambitie si nu am sperante ca voi slabi... Ce metode de motivare stiti?

3 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Motivare?!?!
Uite una buna=>Nu te-ai saturat cand mergi pe strada sa-i auzi pe altii zicand 'ia uite frate cat e asta', sau atunci cand porti o cearta cu cineva, lasandu-l fara replica el sa se lege de aspectul tau?!?! ...Sa nu poti sa porti ce haine vrei tu, sa nu poti sa fi cu baiatul pe care-l placi...sa te simtit exclusa!
Ambitia...toti stim ce este, dar nimeni nu stie sa se foloseasca de ea!

| MrSoapte a răspuns:

Vrei sa arati bine, fara sa faci ceva?
Fitness-ul te sculpteaza! Uita-te la femeile care fac miscare, uita-te ce musculatura perfecta au pe ele!
Iti place celulita de pe fund si coapse, iti place sa ai burta sau sa fi pufoasa?