| qiunZJDX a întrebat:

happy
am intrat la mate-info (prima clasa daca conteaza)
as vrea sa stiu ce o sa fac la romana pe cls IX thinking
Funda:*.

3 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

In clasa a IX-a, si in general la liceu la romana faci numai literatura, nu mai faci gramatica. O sa ai de invatat caracterizari, argumentari, de facut studiu pe text...nu e mare lucru. Nu limba romana o sa fie problema.

| jeolix a răspuns:

Buna! Si eu is pe mate-info...am terminat acu clasa a IX-a...la romana o sa fie super simplu.la inceput faci putina recapitulare.iar apoi niste lectii simple, usoare.asa ca sa nu zici ca faci romana.e simplu. vorbesti liber despre temele din manual, iti spui propriile opinii despre ce de discuta in clasa.e mistowinking. sper ca ti a fost de ajutor.mult succes bobokulewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Concentreaza in primul rand pe Mate, Fizica, Chimie, Biologie si Informatica, daca esti de 10 la fiecare poti sa iti faci griji si la celelalte materii.