| OnlyTheScript a întrebat:

Am multe cosuri pe frunte, oare care ar fi cauza?thinking stiu ca nu ma pot da cu creme pentru ca am abia 12 ani si e cam devreme dar ma gandesc totusi ca problema cosurilor este din interior nu? oare de ce am cosuri pe funte?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bea multă apă. Îţi face pielea mai radioasă şi mai frumoasă (minim 2L pe zi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medicul de familie pentru ca este cel mai bine.

| ladydaianne a răspuns:

Ești la pubertate; o să treacă odată cu timpul, nu-ți fă griji!

| melinda114 a răspuns:

Pai sa stii ca cam ai 12 ani e varsta in care cosutile sunt cele mai multe...
Oricum nu conteaza daca ai 12 sau 14-15 ani sa te dai cu creme poti ca doar nu te dai cu gloss sau cu farduri sau rimel sau altceva stiu si eu... big grin. Ai putea sa iti cumperi o crema de la farmacie anticosuri...
Sper ca te am ajutat... :*

| cupru a răspuns:

Pai, depinde. si da, e vorba de organism.
Cauze. multe. ori nu te speli bine pe fata, ori nu o faci cand trebuie (fata trebuie spalata seara ca dupa ce te culci, pielea sa respire ). Altceva. hmm, la mine asta a fost happy. Trateaza-te cu cremawinking.