| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! In curand am un majorat la o verisoara la care ma obliga ai mei sa merg, dar eu nu vreau. As merge in alta parte, dar afla parintii, as vrea cumva sa inventez un motiv, ceva ca sa scap si sa raman acasa. Cu vorba buna nu merge, trebuie sa ma prefac ca sunt bolnava, sa imi fie rau, sa vomit, sau altceva, dar ce? si nu stiu ce sa fac asta laughing Imi da careva vreo idee va rog mult de tot? Multumesc! :*:*:*

Răspuns Câştigător
| EmyMartin94 a răspuns:

I-a creta de la scoala.i-a un pahar cu apa.si in ziua majoratului sfarma niste creta in apa! O sa faci putina febra laughing o sa fi OK stai relax.O sa fie un motiv bunwinking! Eu in locul tau as merge laughing putina disttractie nu strica laughing
Sper sa iti fiu de ajutor! Funda big grin

| BebelushaRoz a răspuns (pentru EmyMartin94):

Si eu as merge daca as cunoaste pe careva de acolo, eu sunt altundeva la liceu si nu cunosc aproape pe nimeni, doar pe cateva persoane cu care nu ma inteleg bine happy Cu cat timp inainte sa beau apa cu creta? Nu o sa vomit sau ceva de genul... nu as vrea sa fie nevoie sa merg la spital laughing

3 răspunsuri:
| AndreeaDtm a răspuns:

Puneti picaturi de apa in nas si o sa creada ca iti curge nasu si, pune-o sa iti ia febra cu mana dar dupa ce uh ai tinut mana pe frunte.Anunta daca mergelaughingasta e stilul meu de bolnavioaralaughing

| BebelushaRoz a răspuns (pentru AndreeaDtm):

Are mama termometru acasa, deci nu tine tongue si daca imi curge putin nasul zice ca o sa imi treacawinking mersi oricum :*