| EuEuEuNutella a întrebat:

Am nevoie de ajutorsad, Nu stiu cum sa uit baiatul pe care il plac foarte mult, adica sa nu ma mai gandesc la el tot timpul, vreau doar sa il vad ca un prieten...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înțeleg, vrei să fii într-o relație cu el, dar circumstanțele nu te lasă.
Soluțiile pe care cred că le știai și tu sunt:
- îți găsești un hobby care îți placă atât de mult încât să te țină ocupată și preocupată.
- faci multe teme, exerciții la mate, eseuri la română, lucrări... mai exact, te axezi pe dezvoltarea ta personală și din eșecul ăsta în dragoste, te ridici și naști ceva bun.
- cauți un alt băiat care ți-e simpatic, încerci să te împrietenești mai mult cu el, poate o să ajungi să înlocuiești pasiunea cu ceva realizabil. Poate că da, poate că nu, dar măcar placi pe altul și vei ajunge să îl vezi ca pe un prieten cu multe calități și atâta tot.

3 răspunsuri:
| amelicika a răspuns:

Incesrca sa nu te mai gindesti la asta.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Incearca sa-ti ocupi timpul cu altceva, cu orice altceva, sa nu te mai gandesti la el. La inceput iti va fi greu, dar te vei obisnui happy.
*-*

| raluca0306 a răspuns:

Poti sa il uiti, dar esti sigura ca vrei asta? daca chiar vrei, incearca sa nu te mai duci in locurile unde il poti vedea, sau sa vorbesti cu el prin mesaje/chat sau altunde-va.