| iöиi a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru dar va rog nu ma judecati sad
Totul a inceput in clasa a5a.Am cunoscut un baiat care era in a9a sau a10 thinking
Am incercat sa fim impreuna dar s-a bagat fratele meu si am rupt orice relatie.In a a7a prima zi de scoala eram cu prietena mea si intamplator m-am intalnit cu el pentru ca prietena mea il cunostea.Va dati seama cum am ramas :Onu-l vazusem niciodata si era asa de frumusel si in fine.Am inceput din nou sa vorbim love struck a spus ca ma place si eu il plac pe el love struck. Dar problema e urmatoarea :eu am 13 si el are 17. in ianuarie implineste 18 ani I don't want to see. Daca afla fratele meu de el X_x ma omoara. ce sa fac sa merg inainte sau inapoi? Mi l-am dorit asa de mult si il vreau... Ce sa fac TPU?crying

Răspuns Câştigător
| elisabethia a răspuns:

Pai daca iti place baiatul mergi inainte,dar fa umva sa nu afle fratele tau, dragostea nu are varsta, iar tu si baiatul respectiv veti tine secret si nu veti zice decat celor in care aveti incredere si stiti ca nu vor zice nimic nianui.succes.

7 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

De ce sa nu fii cu el? Tu ii spui fratelul tau cu cine sa se combina? Si in plus de asta, nu e asa de mare diferenta de varsta.Si,incearca ca sa nu afle fratele tau,iar daca afla, asta e. Nu ai de ce sa il asculti, ca doar e viata ta.

| DudăIamPanda a răspuns:

Fratii. tot timpul se baga.

| Tania8022 a răspuns:

Sincer eu as da inapoi sa stii ca peste doua zile o sa gasesti un tip de zece ori mai dragut si daca nu vrei sa imi asculti sfatul bine ca iti dau altul incearca sa ii dai papuci asa o sa te placa mai tare si cine stie poate il cuminteste pe fratitu

| Missdaydreaming a răspuns:

Vorbeste cu fratele tau si zi-i sa-ti spuna exact de ce are atitudinea asta, vrea sa protejeze si stie foarte bine de ce. Daca nu are un motiv bun, gen "nu fii cu el pentru ca isi roade unghiile", nu-l baga in seama, dar daca iti zice ceva serios ar fi bine sa-l asculti. Ca baiat, fratele tau stie tot ce au de gand baietii cu fetele si nu i-ar placea sa stii ca cineva are intentii din astea cu tine.

| Madalina_7862 a răspuns:

Sa mergi inainte poti sa fii cu el... dragostea nu are varsta intelegi?
Am un unchi care are 38 si matusa mea are 25 de ani... daca nu vrei ca fratele tau sa afle nu-i spune absolut nimic

| kkkristy a răspuns:

Buna. cati ani are fratele tau? poate il cunoste si de aceea nu vrea sa fiti impreuna. in plus diferenta e destul de mare. nu cred ca trebuie sa-ti spun ce vor baieti la varsta asta. Daca il placi si te place si cel mai imp daca ii cunosti intentiile puteti fi impreuna, dar ai grija sa nu faci compromisuri oricat de mult l'ai placea!

| RLKS a răspuns:

Mi s-a intamplat acelasi lucru. Nu da inapoi daca stii ca baiatul te merita si iti vrea binele. Intre mine si prietenul meu sunt 7 ani dif. si este cu un an mai mare decat fratele meu si lui nu i-a convenit. In prezent o ducem bine, dar fratele meu inca nu stie.
Succes! :*