| Beb a întrebat:

Buna TPU:*
am nevoie de ajutorul vostru...mama ema nu intelege ca am, crescut, nu am lasa sa ies pe afara mai tarziu de 10 jumatate, toti prieteni mei se duc la discoteci la bar unde ecanta lautarii, eu ma duc foarte rar doar cand mai zic ca ma duc la vreun majorat ceva
am 16 ani nu le-am gresit cu nimic si totusi nu ma lasa. acum toata gasca o sa faca un gratar de sf ion, eu nu ma duc ca cica e seara or sa bea ce caut eu? dar sunt si feteecrying( help meee, ce sa ii zic cum sa. i explic ca vreau si eu sa ma diustrez. ziua ma lasa sa ies, nu zice nimic dar seara nu frustrated...
astept raspuns, va pup

2 răspunsuri:
| any1234 a răspuns:

Spune-i k este un parinte cu voi, k te duci la o pietena sa inveti sau o prietena da o petrecere in pijamale si sigur te lasa. cand vei avea 50 de ani unde te mai duci? sa fim sinceri suntem adolescenti si vr distractie nu sa stam acasa... laughing

| eatpraylove a răspuns:

Pai, in nici un caz nu trebuie sa-i minti fiindca asa va iesi mai urat, ideea e ca parintii tai nu au inca incredere in tine, probabil ca ai o prietena foarte buna pe care parintii tai o cunosc si in care au incredere ca itit poate fi un exemplu bun si care e destul de responsabila, spune-le parintilor tai ca vei merge cu ea, si sa stii ca oricum ai timp sa mergi in baruri si la discoteci, eu iti inteleg dorinta, dar gandeste-te ca atunci cand ai sa implinesti 18 ai sa ai dreptul sa faci tot ce vrei, daca nu vrei sa astepti pana atunci i-ai frumos de-o manuta intr-o seara linistita si vorbeste cu ei deschis despre ce ti-ar placea sa faci din cand in cand ( doar nu vrei la petreceri/cluburi etc in fiecare zi, nu? ), vorbeste calm si fara tipete si certuri, iar daca tot nu sunt de acord, incearca sa le arati ca esti matura si destul de responsabila ca sa poti merge seara undeva, sper ca te-am ajutat cu ceva, succes :*