| Surugiu_Denis_1998 a întrebat:

Am nevoie de niste texte la prima vedere, sa ma obisnuiesc pentru probele de la liceul de teatru, si de niste povestiri din literatura romana sau universala, dar povestirile sa fie scurte nu lungi, si ce inseamna urmatoarea propozitie: reproducerea de intervale, formule ritmice/ritmico-melodice! Multumesc!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Reproducerea de intervale, formule ritmice/ritmico-melodice!
Cineva din comisia de examinare bate cu creionul pe masă un ritm. Acest ritm este cu variațiuni, nu simplu. Ești invitat să îl reproduci.