| Ana_6400 a întrebat:

Am nevoie mare de ajutor! Ma simt atat de cuprinsa de durere.
Ieri i-am marturisit dragostea unui baiat, de care sunt profund indragostita de aproape un an, si caruia i-am mai marturisit-o odata, tot acum un an, iar atunci, se pare ca nu voia o relatie.
I-am trimis sms, si a crezut prima data ca e o gluma, apoi am pus'o pe prietena mea, care sta la 200 de km departare, pe care nici n-o cunoaste, sa intre pe Messenger sa vorbeasca cu el in locul meu, caci eu nu puteam intra.
Nu credea si nu credea, apoi l-am sunat si s-a convins.
Azi am vorbit pe Mess si m-a intrebat cum de i-am trimis mesajul ala.
I-am zis ca am fost indemnata de prietena mea, si cam atat. Apoi m-a intrebat ce imi place la el, ca el nu stie, si i-am zis ca nici eu nu stiu.
Apoi, mi-a zis ca el nu se lasa usor impresionat, ca are principiile lui, ca el vrea numai distractie, si ca nu se va mai indragosti vreodata, cel putin nu prea curand. I-am zis ca ii respect modul de gandire, insa eu il am pe al meu.
Am mai vorbit, si-mi zicea el ca in viata vrea sa fie cunoscut, si ca sa fie cel mai tare etc.
(Apropo, el e ateu)
M-a dezamagit profund, credeam ca s-a mai schimbat, dar nu, tot acelasi egocentrist, obsedat de imaginea lui, narcisist maniac, plin de sine a ramas. Ma mir ca nu explodeaza de atata mandrie.
Nu stiu ce sa fac, ma doare atat de tare ce mi-a zis. Ma doare ca gandeste asa, ca nu crede in Dumnezeu, ca nu crede ca El l-a ajutat sa faca toate cele ce le-a facut pana acum, ca are un dar, o inteligenta, Nu. El crede ca tot ce a facut, i se datoreaza doar lui.
Sunt mahnita, pentru ca il ador, il iubesc,... nu am cuvinte.
Am zis sa nu-l las asa, trebuie sa-i arat calea cea buna, sa-l indrept, pentru ca tin la el, il iubesc, nu pot sa-l las pe drumul pierzaniei. Ce sa fac? straight face Azi am plans toata ziua, cum n-am mai plans vreodata in viata mea.
(am 14 ani)

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La varsta ta asa de frageda sa suferi dupa un nesimtit notoriu. Of of ce grea e viata ta.

| Vasilina a răspuns:

Imi pare rau. dar daca el vrea asta lasa-lbig grin isi va da seama mai tarziu si el va veni la tine.
incearca sa fi indiferenta (pe cat potibig grin)

| HappyUserUnknown a răspuns:

Imatur sad. Daca tii la el, lasa-l sa fie cum vrea, e adolescent si e in cautarea propriei personalitati. Eu zic sa ai rabdare, poate se maturizeaza si te-o accepta. Nu mai plange, se zice ca daca ceva/cineva iti e sortit, o sa ai parte de acela toata viata happy. Incearca sa-l uiti, stai in repaus un pic.

| ciresik80 a răspuns:

Daca e ateu vezi-ti fata de drum ca nu nu m erita un tip ca asta, esti tanara si de barbati e lumea plina ti-ar placea ca sa fii cu el si peste ani sa fii nevoita sa alegi intre el si familie si atunci cand il vei alege pe el sa te paraseasca si sa ramai singura fara sprijinul nimanui ca sa cresti un copil, gandeste-te de trei ori si actioneaza o singura data.

| ciresik80 a răspuns:

Daca in timp se dovedeste ca il iubesti cum ar fi sa ii spui vreau sa ne casatorim si el sa iti zica ca nu vede sensul casatorieie, tu nu vrei sa fii mireasa, oare pe amma ta nu ar dure-o sa stie ca fata ei nu7 s-a facut mireasa, ca o discuta rudele ca nu a stiut ce sa aleaga.Esti inca mica dar nu face gresel; i pe care mai tarziu sa le regreti amarnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai viermi intestinali. Te mananca undeva.