| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutorul vostru! Ce sampon de cap pot folosi anti matreata, eu momentan folosesc Elvive...nu stiu daca este prea bun, adica de exemplu astazi fac baie si maine imi iese matreatasad ajutor! Voi cu ce va spalati? Ce imi recomandati? FUNDAkiss

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Folosește un șampon pentru scalp sensibil (recomand Dove), și evită-le pe cele cu arome de fructe/cu miros înțepător, deoarece irită pielea capului și provoacă mâncărimi. Iar dacă te vei scărpina, mătreața va apărea imediat.
De asemenea, evită fixativul, gelul, spuma de păr și alte produse suplimentare pentru păr.
Baftă!

3 răspunsuri:
| DeyuDeea a răspuns:

Buna!
Cunosc o persoana care avea aceasta problema dar s-a spalat cu "sampon antimatreata cu ichtiol" de la"Gerovital" e foarte bun! Chiar nu a mai avut matreata deloc!
Incearca ...nu e foarte scump! Se poate gasi in orice farmacie etc!
Sper ca te-am ajutat!batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Eu ma spal cu Head&Showlders si nu am matreata deloc! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bunica mea foloseste sapun de casa, facut la ea acasa, si nu are probleme cu matreata in veci, daca doresti cateva bucati lasa-mi adresa si iti trimit, pot oferi un sample gratuit, dupa care restul se platesc, pretul se negociaza pentru comenzi mari, asigur transport happy