| lurixxx a întrebat:

Am niste cosulete pe fata si as vrea sa scap de ele. Am acasa o planta de aloe vera medicinala, m-am dat pe fata cu ea si am descoperit ca la mine chiar are efect. Problema este ca am tot folosit-o si acum are foarte putine frunze. Nu mai pot s-o rup pana nu mai creste. Stiti niste creme bune sau solutii cu aloe vera pentru cosuri?

1 răspuns:
| Eooo98989898 a răspuns:

Depinde daca sunt cosurii sau acnee, uite si eu tot am problema asta cu cosurile si am realizat ca e vorba de acnee, cel mai bine e sa te spelii de vreo 4-5 ori pe fata zilnic,pentru a inchide porii ( cand ii inchizi,praful nuprea poate patrunde si microbii ) sau eu am incercat,stai deasupra aburilor, sau cand faci baie, atunci ti se vor deschide pori si apoi spalate cu sapun sau ceva solutie si clateste cu apa rece ca sa-i inchizi, am auzit ca si rosia coapta e buna sa te dai pe fata cu ea, baftaa!happy