| мιcнєℓℓє a întrebat:

Am o amica deci nu vai de mine prietena prietena. Ea este naiva.Adica naiva in ce sens? Adica face tot ce vrea alta fata.intr-o zi i-am spus hai sa ne pregatim pentru testul ce urmeaza la mate. Ea a zis bine. Iar alta a intrebat-o daca poate sa o ajute pe cea naiva cu garderoba.Amica asta a zis da.Problema e ca tot in aceeasi zi cu mine. Iar amica asta despre care va vorbesc m-a amanat pe mine pentru garderoba ei.Deci intr-un cuvant e la picioarele celeilalte. Voi ce credeti? Funda!happy

Răspuns Câştigător
| CreatzaDeEa a răspuns:

Am, si eu la fel o prietena ( Amica) ma intristeaza sa vad cum ceilalti isi bat joc de ea
Iai putea spune infata ca este prea naiva si ca ea nu este presul celorlati si ca trebuie mai spuna si nu din cand in cand dar explica-i ca cateodata mai este nevoie de ajutor ca sa nu devino o fata din aia care spune inainte de orice nu!
Bafta si sper ca te-am ajutat! :*

1 răspuns:
| frumusikamititica a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e sa-i spui ce parere ai nu sa o lasi daca fata aia o face intentionat? nu vreau sa fiu rea da totusi intreab-o pe amica ta dc face toate astea ca nu numai fata aia e prietena ei mai esti si tu printre ea vreau sa zic ca daca fata aia ii zice sa chiuleasca o va face? cam atat am avut de zis nu stiu daca am avut un raspun bun dar spers ca te ajuta macar un pic