| Isbasescu_Mirabella_1999 a întrebat:

Am o amica, Maria iar ea are o problema... ii place de un baiat de la ea din clasa si au fost impreuna de multe ori, dar s-au despartit fiindca el o insela cu celelalte 2 colege ale ei. totusi ea inca il place in secret, nu a vrut sa afle, asa ca l-a ignorat, dar acum e din ce in ce mai dezamagita fiindca se cearta cu el des si el n-o mai baga in seama, ba chiar o barfeste ( am auzit si eu si altii ) si vorbeste si mai mult cu celelalte doua. desi a vazut ce comportament are, ea i-a spus ( sambata ) ca desi stie ca nu-i pasa il iubeste si ca de Valentine's day a vrut sa-i de-a o felicitare, dar nu a avut curaj. iar, luni el ( ca de obicei ) nu a vorbit cu ea. Prietena mea, Maria nu stie ce sa mai faca si mi-a spus sa va intreb pe voi si sa va multumesc pentru idei! Va rog sa o ajutati!

3 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Am patit si eu ceva asemanator ca ea. Eu zic sa-l lase, sa nu-l mai bage deloc in seama. Daca vrea sa-i povestesc cum a fos la mine, imi spui si iti dau id meu si il dai eibig grin.
*-*

| KateBubble a răspuns:

Eu zic sa deschida ochii si sa realizeze ca baiatul nu o merita..Asa a patit si o prietena de-a mea.Cred ca mai bine ar fi daca l-ar lasa; dragoste cu sila nu se poatewinking

| Dorassi a răspuns:

Daca baiatul se poarta asa cu ea inseamna ca pur si simplu nu o mai place sau si-a pierdut interesul fata de ea!
Stiu ca e trist, dar va trebui sa il lase in pace, sau cel putin sa nu-i mai dea de inteles ca il place ca sa vada cum reactioneaza. Daca un baiat ignora o fata poate insemna ca o place, dar daca o si barfeste inseamna ca nu are sentimente fata de ea!
Sper ca am ajutat-o pe Maria! Succes!