| SportBoy a întrebat:

Am o dilema!
Deci, sa va spun...
Diriginta noastra ne-a propus ca la vara sa mergem cu clasa intr-o tabara ca sa fim mai buni prieteni.Eu nu am fost niciodata intr-o tabara si chiar mi-ar placea sa merg sa vad cum e.Ok,problema nu este asta,problema este ca eu daca merg va trebui sa stau in camera cu baietii, si eu nu prea vreau pentru ca fac niste gesturi cam aiurea.In vestiar,inainte de ora de sport, se comporta nasol si ei fac gesturi jenante.Si ei cam incearca sa ma traga de partea lor ca sa fiu „unul de-al lor„.Eu nu vreau sa ii jignesc chiar deloc, dar eu chiar nu vreau sa fiu unul de-al lor deloc! Nu vreau sa fac gesturile pe care ei le fac.Ei se joaca tot felul de jocuri tamp*te(scuze pentru cuvant) si folosesc cateodata cuvinte vulgare.Eu nu stiu daca sa mai merg sau nu in tabara,eu am spus ca imi doresc enorm de mult sa merg ca sa ne imprietenim si mai mult, dar nu prea as vrea sa stau cu baietii in camera.Deci ce ziceti, sa ma mai duc sau nu?
FUNDA!
Scuzati categoria

3 răspunsuri:
| Humasah a răspuns:

Eu c sa nu te duci! happy Pentru binele tau!

| gedanken a răspuns:

Acesta este si scopul excursiei, nu? Dar daca simti ca nu te poti intelge cu ei atunci nu are rost sa fortezi lucrurile. Nu trebuie sa te modelezi dupa fiecare om pe care-l intalnesti asa ca nu vad de ce ar trebui sa preiei acelasi comportament pe care-l au si ei.Deci nu asta ar fi o problema. Pur si simplu tu te comporti asa cum esti tu si cum ti se pare tie mai bine in situatia respectiva. Daca iti doresti sa mergi ca sa te imprietenesti atunci tu cum ai vrea sa procedezi? Va trebui sa stai cu ei, sa comunicati, dar daca nu-ti doresti sa faci lucrurile astea atunci nu stiu de ce mai vrei sa te imprietenesti cu ei. Daca nu-ti place comportamentul lor per total atunci trebuie sa-ti gasesti prieteni cu care sa ai ce sa impartasesti, cu care sa ai lucruri in comun si care sa te faca sa te simti bine in preajma lor. Daca-ti doresti suficient de mult sa mergi in tabara atunci poti sa incerci. Cine stie, poate stand mai mult cu ei atunci vei descoperi ca erau altfel decat credeai.

| NatyAriana24 a răspuns:

Daca te deranjeaza trebuie sa te duci sa vorbesti cu doamna\domnul diriginta\diriginte!
Daca ei au probleme de comportament asta nu trebuie sa te faca pe tine sa nu te distrezi, sa nu te bucuri de moment din cauza lor!
Vorbeste cu domnul\doamna diriginte\diriginta si cu parintii tai si spune-le ca chiar iti doresti sa mergi dar ca nu te intelegi cu colegii... Si spui exact ce ai spus mai sus!
Sper ca te-am ajutat si sper sa se rezolve!