| DDCC a întrebat:

Bună TPU!
Am o întrebare adresată celor care sunt în ultimul an de liceu, de preferabil la profil mate-info. Voi cum stați cu materiile pentru bac? În special la matematică. Luați careva meditații de mult timp?
Vă ajută? Cât de mult? Vi se explică la acele ore ceea ce nu știți sau vă este tare neclar?
Întreb asta fiindcă sunt în ultimul an de liceu, mai sunt vreo 3 luni jumate din semestrul ăsta, al doilea.
Meditații nu am luat încă. Nu pot zice exact că stau nici prea bine, nici prea rău cu matematica. Mai degrabă m-aș baza pe meditații online (urmăresc de ceva timp niște lecții pe YouTube făcute de un profesor numit Ioan Ursu, însă sunt cam multe, ce-i drept).
Așadar, voi cât de avansați, ca să zic așa, sunteți voi la materiile astea pentru bac?
Aș avea nevoie de niște sfaturi în special de la cei care sunt de vârsta mea (am 19 ani).
Mulțumesc.
{P.S Dacă scrisul meu vă pare cam ambiguu atunci spune-ți-mi în dragă voie. Eu nu știu ce să mai adaug la mine, pe lângă multă comunicare cu cei din jur}.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Sfat: dacă până acum nu ai luat meditaţii la mate, nu te mai agita, nu te mai ia nimeni la ore! Nu se mai leagă nimeni la cap cu tine (nu te supara, asta e adevărul). Dacă ajută? clar DA!