| 非跳躍 a întrebat:

Buna TpU am o intrebare:
Am 13 ani si vreau sa fac rost de bani. Intrebarea e: Cum fac rost de BANI pentru un telefon. Ofer FUNDA.

Răspuns Câştigător
| MissDevilish666 a răspuns:

✰ Bună.
Strânge-ți banii din alocație.Sau cine știe, poate primești unul de Crăciun.
Eu mi-am vândut vechiul telefon și am mai pus bani și mi-am luat unul nou.
Succes!

3 răspunsuri:
| sofstatics a răspuns:

Creaaza cercei din Quilling sau Fimo! o pereche de cercei din fimo de exemplu este 6 lei. Si tot 6 lei costa materialul din care poti face maxim 15 perech ide cercei. Eu asa fac.happy

| Băă_Ioana_1952 a răspuns:

Du-te vinde-ţi nişte lucruri care nu-s mai bune în casă, du-te la Băsescu să-ţi cumpere el un telefon de ăla iPhone 5! :3.

| andy977 a răspuns:

Pai ar trebui sa incerci sa ii ajuti pe cei din familie cu ce poti dar sa le spui care este scopul tau... Apoi ai putea sa apelezi la inteligeta ta, nu stiu. la ce obiecte te pricepi cel mai bine? oferate sa le rezolvi temele colegilor tai, desigur contracost...sau ai putea apela la mila, roaga-te de parinti, bunici sa iti dea bani pentru telefon facandu-le diferite promisiuni cum ar fi ca o sa inveti mai bine, ca nu o sa.i mai superi niciodata, implorai zile la rand, spune-le ca daca iti dau bani acum nu o sa le mai ceri nimic niciodata. Bafta