| Lorenna01 a întrebat:

Am avut o treaba cu prietenul meu cu care sunt impreuna de un an si am 16 ani jumatate, si a ejaculat pe vaginul meu, dar nu a introdus penisul, si tin sa mentionez ca sunt virgina!

Sunt posibilitati de a ramane gravida?

Multumesc!

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Vaginul e în interior, acolo unde se introduce penisul.
Partea exterioară a organului genital feminin se numește vulvă.
Nu e clar ceea ce spui tu.
Cum a ejaculat individul dacă, în starea de erecție, penisul lui nu afost introdus undeva.
I-ai făcut tu puțină masturbație?
I-ai făcut sex oral?

| pietrean a răspuns:

Cum poate cineva sa ejaculeze cineva PE VAGIN? Tu gandesti cand scrii?
Daca nu a introdus penisul
IN VAGINUL tau,nu prea cred ca poti ramane gravida.Ti-am raspuns, doar in functie de ce detalii ai dat.
Faptul ca esti inca virgina si inainte de a mai face vreo prostie,pune mana ori pe o carte ori cauta pe GOOGLE,ca este mai simplusi usor si cauta ce ar fi trebuit sa stii pana acum,daca tot te-ai apucat de "treaba":riscurile unui act sexual fara a folosi prezervativul,cum si cand se elimina ovulul, cat traieste, cat traiesc spermatozoizii, cum fecundeaza spermatozoizii un ovul, care ar fi in mare perioada fertila si infertila.

| мαяdυк a răspuns:

Da,esti gravida